96 Kaden én Loskraan. Het onderhoud van de verschillende kaden met bijbehoorende remmingswerken en de daarbij behoo- rende ijzeren trappen werden zoogoed zulks mogelijk was onderhouden. Kribben. De kribwerken langs den IJssel ondergingen over een lengte van ruim 200 M'. de noodige herstellingen en versterkingen. Wegens den zeer lagen waterstand, werd bij de 5 kopkribben en bij andere kribwerken, de steenpuin die voor een deel door den golfslag was afgeslagen naar boven gewerkt en tusschen het krib werk verdeeld. Langs de Polbeek werden ter voorkoming van grondafslag, enkele krib- en beslagwerken uitgevoerd. In aansluiting met de in het vorige jaar uitgevoerde kribwerken langs den linker ijsseloever tegen het lijnpad werd over een lengte van ruim 100 M'. een geheel nieuwe oevervoorziening gemaakt. Hiervoor waren noodig, 1500 bossen kribhout, 1300 kribpalen en 1400 tuinlatten. Voor het onder profiel brengen van het talud, onder een helling van 5 op 1 M.,.was noodig het aanvoeren van 120 M3. grond, en voor bekleeding en versterking van het geheele kribwerk 130 M3. steenpuin. Nu door de Rijkswaterstaat op deze plaats nieuwe kopkribben in de rivier zijn gelegd, en in de toekomst de oevervoorzieningen dus minder van den sterken stroom te lijden zullen hebben, zal het onderhoud ook 97 minder worden. Langs de Onderlaatsche laak en in de Berkelweiden werden uitgezakte taluds met kribwerk versterkt en onder profiel gebracht. Daarvoor was noodig 40 M3. grond, 400 bossen kribhout, 300 krib palen en 300 tuinlatten. De overige krib- en beslagwerken verkeeren over het algemeen in goeden toestand. De onderhoudskosten en vernieuwingen hebben totaal bedragen f 2171,45. Bruggen en Duikers. 1. de IJsselbrug; 2. de brug over den Berkehnond aan de IJsselkade 3. de Marschpoortbrug 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze 5. de brug over de binnengracht bij de Spittaalstraat; 6. de brug over de binnengracht bij de Laarstraat 7. de brug over.de binnengracht bij de Halvemaan straat 8. de brug over de binnengracht tusschen den Boompjeswal en de Polsbroek 9. de Diezerbrug 10. de brug over de hoofdgracht bij de Spittaalstraat 11. de "brug over de hoofdgracht bij de Laarstraat; 12. de Berkelbogen 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel 14. de brug of duiker in den Buitensingel; 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven; 16. de brug of duiker over de beek in den wegnaar Emmerik

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 50