92 10. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de acht duikers met afsluiting en stuwen voor afwatering van de bleekerij aan den sveldschen w van de gronden op het Galilée, van de gracht om de begraafplaats en van de weide „de kleine Koppelen" 11. de 5 ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob Damsingel, den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek en. de Groenesteeg, dienende tot af sluiting en keering van hoog buitenwater 12. het sluisje in den zomerdijk van den Emmerikschen weg in gemeenschap met Henny c.s. 13. de stuw (rooster) in het riool achter het Gasthuis, in de gedempte gracht tusschen den spoorweg en het terrein verpacht aan het Oude- en Nieuwe Gasthuis 14. de stuw in de Berkel bij de Nieuwstad en de Berkel-overwelving' 15. de stuw of keersluis in den mond der oude haven achter de hoogere burgerschool 16. de afsluiting van de duikers in de Onderlaatsche en in de Vierakkersche laken in den Buitensingel en den Emmerikschen weg 17. de schotbalken in den Emperduiker lb. dc stuw in de spoorgracht bij den Deventerweg; 19. de aanvoerduiker in de rechter zomerkade van de Berkel, boven de Pallandtbrug. dienende tot het onder water zetten van een gedeelte van de weide „de Groote Koppelen" en de afvoerduiker van de weide door een greppel in verbinding met de Pol beek. 93 In de aanvoerduiker van de Groote Koppelen werden 2 nieuwe afsluiters geplaatst. Verder werden de ver schillende sluizen en stuwen naar behooren onder houden. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Havens en andere werken. De IJsselstanden werden dagelijks opgenomen aan den Rijkspeilschaal aan de IJsselkade en zijn op den hierbijgaanden staat vermeld, waarbij blijkt dat gedu rende 166 dagen het water beneden den middelbaren rivierstand bleef. Er kwamen zeer lage standen voor in de maanden September, October en begin November, waardoor de scheepvaart 's nachts moest stilliggen en diep gaande schepen ook overdag niet konden varen. O 7

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 48