Bijlage V. 4 de huizen bij de Kuiperstraat stond. Teneinde de communicatie in de bebouwde kom van de geïnundeerde straten mogelijk te maken, werden de volgende straten en wegen van plankiertjes of von dertjes voorzien Weg naar Laren met dwarsstraten, Leeuweriklaan, Buitensingel, Wambuisstraat, Vijfmorgenstraat, Lunette- straat, de toegangen tot de woningen van „Ons Thuis", het Vischpoortplein, de Beekstraat, de Diezer- straat, een gedeelte van de Barlheze, een gedeelte van de Laarstraat, terwijl ten behoeve der bewoners van het Roode Dorp een veerdienst werd ingesteld met een roeiboot, mede was een roeiboot beschikbaar ge steld voor de bewoners van den Emmerikscheweg en de bewoners van den Weg naar Laren. In totaal werd aan hout gebruikt voor deze nood- werken 3176.35 M. baddings en 1616.10 M. planken. De benoodigde grond voor de gronddammetjes werd gedeeltelijk gestoken uit het Artilleriepark en uit de nabij gelegen plantsoenen, die daardoor zeer gehavend werden. Met de bemaling van de rioleering van het Rozen- hoflaankwartier werd ook tijdens het tweede hooge water doorgegaan, wegens het vele kwelwater was het succes niet groot, echter is het trots de weinige capa citeit der pompen toch nog mogen gelukken het peil 4; 0.50 M. lager te houden, waardoor de Rozenhoflaan watervrij gehouden is, deze was anders ondergeloopen met het rioolwater. Verschillende gebreken aan de rioleering zijn ge bleken, zoowel in het Rozenhoflaankwartier als van Bijlage V. 5 de riolen uitmondende op de Binnengracht. Deze moeten worden opgespoord en verholpen. De motor in het pompgebouwtje bij het gymnasium heeft zich goed gehouden en bleek nog juist voldoende capaciteit te bezitten om het overtollige water (waarbij veel kwel water) der binnengracht weg te pompen. Na afloop van den watersnood bleek dat er aan gemeente-eigendom nog al eenige schade was toege bracht en wel als volgt De weg van de Berkelwandeling was op eenige plaatsen vernield, van de opgehoogde terreinen op het Hoornwerk en het Coenenspark spoelde een hoeveel heid zand weg en werden de taluds beschadigd, door het ovcrloopende water, terwijl een 8 tal iepenboomen en 1 eschdoorn staande op den Coehoornsingel om gekapt moesten worden. Ook de taluds van den Eni- merikschenweg hebben zeer geleden. Ook de dijken in de Hoven hebben het zwaar te verantwoorden gehad, zie hiervoor het rapport van den Hoofdopzichter der Landerijen. b. Landerijen. Op 2 Januari begon de Weg naar Laren en een aanzienlijk deel van den Deventerweg te inundeeren bij een stand van 8.31 M. -f- N.A.P. tengevolge van het onderloops worden van den dam in de Spoorsloot achter de Buitensocieteit, en het doorsteken van dien dam door de directie van de Staatsspoorwegen, omdat men bevreesd was voor verzakking van den spoordijk, inundeerde een gedeelte van den Coehoornsingel met de daaraan liggende tuinen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 295