Bijlage S. 4 Verder werden bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 7 Maart 1919, wegens volbrachten diensttijd aan 24 manschappen van het brandweerper soneel in de Hoven eervol ontslag verleend, welke vacatures in verband met de aanhangige reorganisatie van de brandweer, niet werden aangevuld. Omtrent deze reorganisatie kan, gelijk werd vermeld in het verslag over 1918, worden bericht, dat ook dit jaar de aanschaffing van een electrische alarmeerin- richting, wegens de hooge kosten van aanschaffing, niet werd uitgevoerd. Wel werd getracht hieraan ge deeltelijk tegemoet te komen door het plaatsen van eenige Quick apparaten bij motordrijvers en pijpmeesters van de motorspuit en mechanische ladder, doch blijft naar het oordeel van den Brandraad de aanschaffing van een electrisch alarmeersysteem voor de gemeente noodzakelijk. Met de telefonisch aangesloten stalhouders werd overeengekomen dat ingeval van brand ook zij onmid dellijk zullen worden gealarmeerd, ten einde zich dade lijk met een opgetuigd paard ter beschikking van de brandweer te stellen tot het vervoer van de motorspuit. Wat betreft de werking van de Quick apparaten, wordt vermeld dat, waar de door drukverhooging auto matisch aan te steken straatlantaarns goed voldoen, ook de quick-apparaten goed kunnen worden inge steld en goed zullen werken, wanneer deze toestellen behoorlijk worden ontzien, en kinderen of bewoners van het perceel, waarin zoo'n apparaat is geplaatst, niet trachten zelf hieraan iets te regelen. Ook wordt niet steeds kennis gegeven van de goede werking van Bijlage S. 5 deze apparaten. Eenmaal per dag worden de toestellen van wege de Directie van de gasfabriek door drukver hooging van het gas beproefd, en kan ieder bezitter zich overtuigen van de goede werking. De wijze van beproeving kan geen aanleiding geven tot loos alarm, aangezien de duur van de beproeving der toestellen zoo kort mogelijk is gesteld, terwijl inge val van brand de drukverhooging eenige minuten wordt aangehouden. Verder worden ter voorkoming van misverstand, steeds op hetzelfde tijdstip de toe stellen beproefd. Op verzoek van den Majoor Oarnizoens Commandant alhier, werd gerapporteerd over mogelijk brandgevaar in de nieuw gebouwde cellen bij de kazerne op de Nieuwstad. Ook kan nog worden vermeld, dat de firma Koppel, in verband met de haar gegeven voorschriften ter voorkoming van brandgevaar, besloot het plan van inrichting harer smelterij zoodanig te wijzigen, dat op stoom zal worden gewerkt, waardoor mogelijk brandgevaar tot een minimum wordt beperkt. Bij Raadsbesluit van 6 Januari 1919 werden de jaarwed den van den secretaris en van den bode van den Brandraad herzien, en gebracht voor den secretaris van f 150. op f 200.voor den bode van f 60. op f 75. Bij Raadsbesluit van 17 Maart 1919 werd art. 19, derde lid van gemeenteblad no. 4 van 1917 gewijzigd, zoodat thans wordt betaald bij brand f 0.50 voor ieder uur, dat bij dag dienst wordt gedaan, terwijl bij nacht of op Zon- en feestdagen dit bedrag met 100% wordt verhoogd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 285