Bijlage N. 18 Het gedurende de wintermaanden verbruikte water diende tot schoonspoelen van modderige straten. Graswieden. Het vernietigen van onkruid en gras op pleinen en kaden geschiedde met zorg. Een afdoende vernietiging kon niet bereikt worden, hetgeen gedeeltelijk toe te schrijven is aan weersinvloeden en gedeeltelijk aan gebrek aan materiaal. Sneeuwruimen. Gedurende het afgeloopen jaar geschiedde het sneeuw ruimen met behulp van dat personeel van gemeente werken, dat wegens de weersgesteldheid bezwaarlijk ander werk kon worden opgedragen. Voor grooten sneeuwval bleef de gemeente dit jaar bewaard. De kosten aan sneeuwruimen besteed hebben bedragen f 140,24 ongeacht de kosten van vervoer hetwelk ge heel met eigen personeel en materieel heeft plaats gehad. Losse arbeidskrachten werden hiervoor niet aangenomen. Putscheppen. Het schoonmaken der verschillende straatputten heeft met de meeste zorg plaats gehad. Werden echter enkele klachten vernomen over verstopte putten, dan werd steeds met den meesten spoed hieraan tegemoet ge- komen. Waar op verschillende punten de putten steeds Bijlage N. 19 worden gebezigd tot het inwerpen van allerlei huisvuil, kunnen die klachten uit den aard der zaak niet gorden voorkomen. Wanneer dergelijke klachten hun oorzaak vinden in verstopping van het straatriool, wordt hier van onmiddellijk kennis gegeven aan den dienst van gemeentewerken. Ook wordt getracht het scheppen van, aan den openbaren weg uitkomende particuliere putten, zooveel mogelijk door de zorg van gemeente reiniging te doen geschieden, waartoe eigenaren van dergelijke putten op het uiterst billijke tarief hiervoor worden gewezen. Het aanmoedigen tot het aangaan van een abonnement wordt verdedigd door het feit dat veeltijds het uit deze putten geschepte vuil, om er spoedig af te zijn in straatputten wordt gedeponeerd. Het aantal voor rekening van particulieren te scheppen putten bedroeg aan het eind van het jaar 77 stuks, waarvoor f 183,15 werd betaald. Ophalen van slachtafval. Het ophalen der slachtafval bij de verschillende slagers geschiedde in het afgeloopen jaar belangrijk meerdere malen dan in 1918. Bij 38 verschillende slagers werd 1069 maal het slachtafval opgehaald. De tonnen hiervoor gebruikt, zijn van de gemeente, terwijl bij iedere wisseling een schoone ton wordt geplaatst. De toestand van deze tonnen laat te wenschen over, en wordt thans bij gebrek aan ijzeren tonnen hierin voor zien door het gebruik van houten vaten. Openbare urinoirs en privaten. Het schoonmaken der privaten en urinoirs blijft

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 245