Bijlage N. 8 bestrating van houtblokken. De voorgenomen verwar ming van het water van de tonn enspoelinrichting kon in het afgeloopen jaar niet worden aangebracht. Een verwarmingsketel (systeem Sfrebel) waarover gecorre spondeerd met de Machinefabriek te Dinxperlo, kon, nadat hierop vijf maand werd gewacht, niet geleverd worden. Getracht zal worden in het komende jaar met de daarvoor beschikbare gelden een goede verwarmings installatie aan te koopen. Het bedrijf ondervond door de nog bestaande gebrekkige verwarming, tengevolge van den zachten winter, geen stoornis, mede doordat, waar van de stoomverwarming geen gebruik kon worden gemaakt, de temperatuur van het water juist voldoende kon worden verhoogd door toevoeging van warm water uit den ketel. De eertijds tot hooibergplaats en later tot varkens stal ingerichte ruimte, kan wegens den geheel vervallen toestand van de bekapping niet meer als hooiberg plaats worden gebezigd. De bestaande hooi- en stroo- bergplaats zal waarschijnlijk blijken voldoende groot te zijn voor berging van den wintervoorraad. De oude stal wordt thans gebezigd voor het bewaren van brandstof, turfmolm en dergelijke. De toestand van het schaftlokaal blijft hoogst on voldoende. Voor het aanbrengen der meest noodzake lijke verbeteringen (waschgelegenheid, kleerkasten, enz.) werden de voor den dienst 1920 geraamde gelden, door den Raad toegestaan. Ook zal ter vermindering van brandgevaar, de open hooi- en stroobergplaats aan de zijde van den open baren weg tot een bepaalde hoogte worden gedicht. Bijlage N. 9 Met verbetering van de bestrating op het terrein werd voortgegaan. Van de van gecreosoteerd vuren hout gemaakte beer putten begaf zich een zijwand, welke echter door het aanbrengen van nieuw materiaal, ontgraving en ver ankering, opnieuw werd gesteld. Materieel. Het materieel werd met eigen werkkrachten behoor lijk onderhouden. De aanwezige tonnenwagens, langs de zijwanden tengevolge van het aanhoudend schuren van de uitstekende tonnenranden geheel doorgesleten, werden van nieuwe aangeklonken 4 mM. dikke ijzeren platen voorzien, uitgebikt, en na het inmaken van nieuwe bodems, van binnen en buiten geverfd. Twee nieuwe tonnenwagens werden aangeschaft, waarvan de levering, na gehouden inschrijving, werd opgedragen aan de firma van Erven te Vlaardingen voor de som van f 4260,—. De modderwagens verkeeren in slechten toestand en eischen spoedige algeheele vernieuwing van de bakken. Een bak werd met gebruikmaking van het aanwezige onderstel in de smederij van de reiniging geheel ver nieuwd. Wat het tonnenmateriaal betreft kan ver meld worden dat nog steeds wordt getracht door repareeren van de oude tonnen, aanschaffing van nieuw materieel uit te stellen. Wel werden in het afgeloopen jaar 100 nieuwe tonnen en 50 deksels, na gehouden inschrijving, door den laagsten inschrijver de Heer D. Stolp te Zutphen, geleverd voor den prijs van f 1337, 50 doch moet deze aanschaffing niet beschouwd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 240