Bijlage M. 2 De aanvoer van materiaal was nog van dien aard, dat belangrijke werken moesten blijven wachtenechter trad aan het einde van het jaar een belangrijke verbe tering in, zoodat het achterstallige spoedig kan worden ingehaald niet alleen, maar tevens aan meerdere uit breiding gedacht kon worden, wat ons bij den tegen- woordigen stand van zaken wenschelijk lijkt. Plannen daartoe zijn dan ook reeds in bewerking. De aanvoer van electriciteitsmeters verbeterde iets, doch de toeneming van het aantal aansluitingen maakte, dat een vrij groot tekort bleef bestaan. Het liet zich aan het einde van het jaar aanzien, dat ook daaraan spoedig een einde zal komen. Als regel werd aange nomen, de grootste en moeilijkst te schatten verbrui kers het eerst van meters te voorzien en aangezien bij een klein verbruik geen groote verschillen kunnen op treden, werden bij het schatten geen ernstige moeilijk heden ondervonden. Van de gelegenheid tot aansluiting volgens abonne mentstarief werd ook dit jaar weer ruimschoots gebruik gemaakt. De gratis-aanleg van deze installaties blijkt het juiste middel om verbruikers te krijgen, daar, waar anders om finantieele redenen geen aansluiting gevraagd wordt. De vermeerdering van het aantal motoren is slechts klein, hetgeen is toe te schrijven aan het feit, dat de bestaande industrie bijna geheel van electrische drijf kracht is voorzien, terwijl de betrekkelijk hooge prijzen van electromotoren het toetreden van de achterblijvers niet bevorderen. Het aangesloten vermogen in P.K. ging zelfs iets terugoorzaak hiervan is, dat één in- Bijlage M. 3 stallatie met een klein aantal motoren van groote capa citeit moest vervallen wegens opheffing der zaak. Een en ander in aanmerking genomen, mag ook hier van een bevredigend resultaat worden gesproken. Betreffende de stroomafneming is op te merken, dat het eerste halfjaar de rantsoeneering nog een ongun- stigen invloed uitoefende, terwijl na gedeeltelijke op heffing daarvan in het tweede halfjaar bleek, dat de verbruikers zuinigheid hadden leeren betrachten. De algemeen doorgevoerde vervroegde winkelsluiting was eveneens niet bevorderlijk voor het verbruik. Tenslotte meenen wij te mogen zeggen, dat aan de verwachtingen, welke redelijkerwijs mochten worden gesteld, in alle opzichten ruimschoots is voldaan, ook wat betreft het finantieel resultaat. Een en ander zal blijken uit onderstaande cijfers. Kabelnet. In 1919 werden verlegd: 960 meter 3 X 16 QmiT1- hoogspanningskabel. 10 4 X 6 -f 2 X 1 qmm. Iaagspanningskabel. 219 4 X 8,4 qmm. 322,95,, 4 X 10 4 X 1 238 4X16 4X1 1178 4X35 4X1 De totale lengte van het net bedroeg op 31 December.*) 4570,20 3610,20) meter hoogspanningskabel. 13231,45 (11263,50) Iaagspanningskabel. 2575,90 2575,90) telefoonkabel. De getallen tusschen haakjes verwijzen naar die in het verslag over 1918.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 232