Bijlage K. 4 de voorwerpen niet tot hun recht komen. Aangezien de benedenverdieping van het Wijnhuis door het ver plaatsen van het Politiebureau vrij zou komen wendde de Museum-Commissie zich tot den Raad met het verzoek om het Museum, met genoemde benedenverdie ping uit te breiden. Beneden zou dan een zaal kunnen komen voor tijdelijke exposities en de groote, zware voorwerpen als gevelsteenen en wapens zouden in het voorportaal en de hal geplaatst kunnen worden. Tot vreugde van de Commissie heeft de Raad op de aanvraag gunstig beschikt en reeds in December werd met de uitvoering van het plan begonnen, het Museum werd daarom tijdelijk gesloten. Door den noodloftigen torenbrand van 27 Januari (1920) zal het ook vooreerst niet weer geopend worden en zijn de werkzaamheden stop gezet. Laten wij echter op betere tijden hopen, waarin het Museum van Zutphen door aller samen werking een sieraad van de Graafschap zal zijn. De concierge J. Nieuwburg werd op 1 Juli door Burgemeester en Wethouders wegens de ophanden zijnde veranderingen, weer voor den tijd van één jaar herbenoemd. Hij was tot groote tevredenheid van de Commissie werkzaam, evenals de plaatsvervangende concierge R. H. Janse n en de hulpconcierge H. L a m m e r s. De Commissie van Beheer. D. MOLENAAR, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse. Bijlage K. 5 Lijst van aanwinsten over het jaar 1919. KAARTEN. 1. Plattegrond van Doetinchem door van Deventer, 1580 uitgegeven door Nijlioff, lith.J. Smulders, Co., 's Graven- hage 1918. 2. Plattegrond van 's Heerenbcrg door van Deventer, 15S0: uitgegeven door Nijlioff, lith.J. Smulders, Co. 's Gravenhage, 1918. 3. Kaart van Gelderland, door Christiano Schrot, 1579 overeenkomend met cat. no. 1. 4. Kaart van Gelderland, 1650. 5. Kaart van Gelderland, door S. Sanson, uitg. H.Jaillot, Parijs, 1696. 1—5 aangekocht door de Museum-Commissie. GESCHIEDENIS. 6. Feestelijke intocht van het 4e regiment der Huzaren bij het 100 jarig bestaan van het corpseerepoort bij de kazerne door de Gemeente aangeboden, Sept. 1919 fotografie 1919. Ten geschenke van den Heer D. Molenaar te Zutphen. PORTRETTEN. 7. Gijsbertvan Yzendoorn, kopergravure door Vinkeles 1795. Aangekocht door de Museum-Commissie. 8. Frederik Willem de Groote Keurvorst, fotografie van een repliek of copie naar de schilderij door Nason, 1666. Het origineel bevindt zich te Berlijn, de copie te Zutphen in het Gemeentehuis; deze is hersteld in 1919; de fotografie werd genomen vóór de herstelling. Ten geschenke van den Heer D. Molenaar te Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 193