Bijlage E. 4 De Roomsch-Katholieke School voor meisjes voor ge woon Lager Onderwijs met eene afdeeling A van 6 jaarklassen en eene afdeeling B van S jaarklassen. Het schoolgeld is f 1.f 1.S0 en f 2.40 resp. voor 1, 2 of 3 kinderen uit hetzelfde gezin en in de eerste 3 leer jaren. Voor hoogere klassen f 1.50 per leerling. De Roomsch-Katholieke School voor jongens aan den Tengnagelshoek voor lager en uitgebreid lager onder wijs met 8 jaarklassen. Het schoolgeld is in klasse 1—4 f 6.- en 58 f 12.— per jaar. Voor minvermogenden f 0.05 per week, onvermogenden gratis. In de school aan den Paardenwal werd 1 October j.l. een cursus voor herhalingsonderwijs geopend n.l. voor meisjes op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 5—7 uur met de vakken a. b. c. d. en k. en voor jongens op dezelfde dagen van 68 uur met de vakken a, b, c, d, p en q. In de R. K. school voor jongens werd eveneens voor 't eerst herhalingsonderwijs gegeven en wel van begin October j.l. af. Onderwijs wordt gegeven eiken avond van 6V2—8l/a uur (behalve 's Woensdags en Donderdags) in Godsdienstleer, Lezen, Ned. Taal, Rekenen, Aardrijkskunde en Duitsch. Het Onderwijs. In de afdeeling A (van de oude school A) is een nieuw rooster van werkzaamheden vastgesteld, waar door in elke klasse 3 uur onderwijs in de wiskunde wordt gegeven (algebra en meetkunde). Ook het vak p (handwerken) is ingevoerd, terwijl kunstgeschiedenis al Bijlage E. 5 is het dan ook in bescheiden mate bij het gewone historieonderwijs zal behandeld worden. De lessen zijn verkort tot 45 of 30 minuten. Er wordt niet meer huiswerk gegeven dan voor lV2uur per avond. De voorraad boeken is belangrijk uitgebreid. In school D werd het aantal vakken uitgebreid met gymnastiek en fraaie handwerken. Sinds 1 September is deze school gevestigd in de Waterstraat. Gedurende de eerste 3 maanden van het jaar is op Zaterdagmorgen geen les gegeven in school E, wegens den brandstoffennood. Hier is eene nieuwe schrijf methode ingevoerd en zijn nieuwe teekenvoorbeelden aangeschaft. Van school G ontbreekt het geheele 6e leerjaar, omdat deze leerlingen alle naar school D zijn overgegaan. Er werden 2 eerste, 2 tweede, 2 derde, 3 vierde en 3 vijfde klassen gevormd. Tot 1 October had 1 onder wijzer geen klasse. Het hoofd geeft gedurende de morgenuren in een apart lokaal les aan een deel der leerlingen van klasse 3A en 3B, omdat deze klassen zoo bezet zijn. Een nieuw leerplan is in voorbereiding, eene nieuwe schrijfmethode wordt toegepast en met een nieuwe rekenmethode wordt een proef genomen. In de Chr. M. U. L. O. school is met 1 September in de 7e, 8e en 9e klasse Handelskennis onder de leer vakken opgenomen en in de 7e klasse het vak wiskunde. Aan de R. K. Meisjesschool is met 1 September Duitsch en Etigelsch onder de leervakken opgenomen. De Hoofden van de scholen A/B/C en D zouden de werkvrouw laneer in dienst willen hebben.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 153