24 De heer F. H. Meijer, leeraar in de werktuigkunde, vertrok naar Groningen in zijne plaats is benoemd de heer M. J. de Bruin, terwijl de lessen in wiskunde, die de heer H. F. C. Bos gaf, zijn opgedragen aan den heer J. Klaver. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari 1919In klasse I 62 leerlingen. II 39 UI 24 IV 16 Totaal 141 leerlingen. Tusschen 1 Januari en het einde van den cursus verlieten om verschillende redenen de school 15 leerlingen. Naar hoogere klassen werden op het einde van den cursus bevorderd Van de Ie naar de He klasse 42 leerlingen. 'Ie IIIe 24 "Ie IVe 19 Totaal 85 leerlingen. Niet bevorderd werden Van de Ie naar de He klasse 12 leerlingen. "e IHe „11 '"e IVe 2 Totaal 25 leerlingen. T ot voorzitter van de Commissie voor het eind-examen werd door de Copimissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs aan gewezen de heer C. B ij 1. 25 Van de 14 leerlingen uit de 4de klasse voldeden 12 aan de gestelde eischen dezen hebben een diploma ontvangen. Hunne namen zijn G. F. van Deursen, E. J. Muil, D. Gijsberlsen, D. Aalten, H. Meulenbroek, J. E. Brands, A. Evers, H. C. Gianotten, J. van Zeben, A. G. Kappert, G. B. de Vries, G. J. Heesen. Een vroegere leerling, die de school we gens dienstplicht had moeten verlaten, en deelgenomen heeft aan het examen kon niet aan de eischen voldoen. Voor getrouw schoolbezoek of gemaakte vorderingen werd eene belooning toegekend in den vorm van een boek, en wel aan 16 leerlingen uit de le klasse. Totaal 30 leerlingen. Een en ander werd bekostigd uit het legaat „Dietz" en een som, die de directeur daar voor van Jonkvrouw C. Engelen ontving. 8 11 e

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 142