Bijlage D. 20 van 8.45 tot 12.05 uur en van 1.30 tot 4 uur, zoodat eindelijk weder een langere pauze tusschen morgen- en middaglessen kon ge geven worden. Het ziekteverzuim onder leeraren en leerlingen was niet abnormaal; wel heeft de langdurige stopzetting van het on derwijs in wiskunde zeer groote nadeelen, met name voor de leerlingen der 3de en 4de klasse, opgeleverd. Gebouw. Bijzondere verbeteringen en herstellingen hadden niet plaats in enkele lokalen werden nieuwe vloeren gelegd; het verfwerk eischt dringend verbetering. Het straatrumoer in de Waterstraat blijft steeds storend werken op het onderwijs in de aan de voorzijde van het gebouw gelegen lokalen. In het Handteekenlokaa! werden twee groote loketkasten geplaatst. Hierdoor kregen de leerlingen de gelegenheid om hunne tee- kendoozen gedurende het geheele schooljaar op te bergen, waardoor een lang gewenschte verbetering tot stand kwam. De inrichting voor het ophangen der kaarten in het Aardrijkskunde lokaal werd verbeterd. Leermiddelen. Aanschaffing van leermiddelen was ook dit jaar weder zeer bezwaarlijk. Voor Natuurkunde werd een nieuwe mo derne luchtpomp besteld maar nog niet ont vangen. Bijlage D. 21 Voor Scheikunde werd eene verzameling benoodigdheden voor de Practische oefe ningen in dit vak aangeschaftdeze worden in het vervolg aan de leerlingen in bruikleen afgestaan, zoodat zij deze niet meer behoe ven aan te schaffen. De verzameling voor Plant- en dierkunde werd door schenking uitgebreid met: 1 blauwe reiger2 doozen met Indische vlin ders Aus der Heimat, Jahrgang 1919 Samm- lung. Aus der Natur. Kleiner Pilzfreund. Voor Geschiedenis werden aangeschaft 5 historische wandkaarten van J. Kleintjens en H. J. de Bie. Bibliotheek. De bibliotheek werd door schenking uit gebreid met S. Abramsz. Levende beelden. De roem van Rohran. P. Louwerse. Alfer en Wala. Twee vrienden. De vos van Berkenheim. Zwarte Sam. De stichters eener wereldstad. De Noorsche keizerspage. 1672 of het beleg en ontzet van Groningen. Uit bange dagen. De trouwe schildknaap. De twee Hugo's. W. G. van Nouhuijs. In kleinen kring; Eerloos; Goudvischje.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 140