Bijlage B. 24 verordening regelende hei onderzoek van melk in de ge meente Zutphen vastgesteld, die als bijlage VII aan dit verslag is toegevoegd. Hierin is het bovenaangehaalde artikel 1 der concept verordening weggelaten en zijn alleen de overige artikelen nog eenigszins besnoeid, overgebleven. De door de Commissie zoo hoogst noodig geachte vol ledige melkverordening bestaat dus ook nu nog niet in deze gemeente. Zij ziet met belangstelling tegemoet in hoe verre de vastgestelde verordening tot eenige verbetering van den bestaanden ongunstigen toestand zal medewerken. In aansluiting aan hetgeen over dit onderwerp in het vorig jaarverslag werd vermeld, beantwoordde de Com missie het verzoek van Burgemeester en Wethouders om hen te doen toekomen een schema van een tijdelijke rege ling op het toezicht van waren waarbij zij er rekening mede hield, dat, voor het geval later een rijks- of provin ciale keuringsdienst van voedingsmiddelen en gebruiksarti kelen mocht worden opgericht, de alsdan bestaande ge meentelijke inrichting zoodanig behoorde te zijn, dat zij zich zonder belangrijke technische wijzigingen aan de nieuwe regeling kon aanpassen. De Commissie besloot haar advies met er op te wijzen, dat inrichtingen tot het keuren van waren, zooals door haar bedoeld, hoewel met eenige wijziging, reeds in andere gemeenten waren ingesteld. Zij gaf nog eenige nadere aanwijzing omtrent haar bekende gemeenteverordeningen, die op dit onderwerp betrekking hebben en die haar bruik baar voorkwamen. Burgemeester en Wethouders deelden spoedig daarop Bijlage B. 25 aan de Commissie mede, dat met het oog op de memorie van antwoord der Tweede Kamer op het ontwerp-keurings- wet, dat binnenkort verwacht kon worden, het onderwerp door hen werd aangehouden. Naar aanleiding eener mededeeling in de vergadering van Mei, dat gepasteuriseerde melk van de Zutphensche Melkinrichting en van die te Eefde, niet meer verkocht werd in flesschen, doch bij den verkoop uit bussen werd getapt, besloot de Commissie een onderzoek naar de pas- teurisatie dezer melk in te stellen. Het lid Dr, J. Ouden- ampsen belastte zich met dit onderzoek en bracht daarna een verslag uit, waaruit bleek, dat deze melk aan de daar voor te stellen eischen voldeed. HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Burgemeester en Wethouders richtten een schrijven tot de Commissie, waarin zij haar advies vroegen omtrent eene circulaire, waarin namens den Minister van Arbeid gewezen werd op het toenemen van lompenbewerking in huisarbeid en waarbij de wenschelijkheid werd uitgesproken in het belang der woninghygiëne, plaatselijke verordeningen vast te stellen, waarbij het bewerken van lompen in woningen verboden wordt. De Commissie deelde in haar antwoord aan Burgemeester en Wethouders mede, dat haar uit een ingesteld onderzoek

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 115