Bijlage B. 20 Verder werden door den gemeentelijken ontsmettings- dienst buiten de gemeente verricht 10 woningontsmettingen en eene schoolontsmetting, terwijl bovendien de ontsmet tingsoven 74 maal werd gebruikt voor ontsmetting van lijf- en andere goederen uit verschillende omliggende ge meenten. In verband met het voorkomen van gevallen van vlek- typhus in andere gemeenten, werden door den gemeente lijken ontsmettingsdienst eenige voorzorgsmaatregelen ge nomen de eigenaars van eenige logementen werden met 't oog hierop gewezen op de noodzakelijkheid om de alge- meene reinheid zooveel mogelijk te betrachten, terwijl de volkslogementen Diezerstraat 8, Halterstraat 9 en Polsbroek 186 werden gezuiverd. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Over dit onderwerp valt niets mede te deelen. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het onderzoek van het water der gemeente-waterleiding Bijlage B. 21 had geregeld om de twee maanden plaats. De uitkomsten van dit onderzoek zijn als bijlage VI aan dit verslag toe gevoegd en geven geen aanleiding tot opmerkingen. Door het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid te Utrecht werd het water der gemeente-waterleiding chemisch onderzocht. De Commissie ontving van den Inspecteur Dr. G. Romijn een afschrift van het rapport van dit onderzoek, waaruit bleek, dat de resultaten niet veel verschilden van die in het vorige jaar door dat laboratorium verkregen. Naar aanleiding van eene in het vorig jaarverslag ge noemde klacht van bewoners van het perceel Halterstraat 21a over onbruikbaarheid hunner pomp, ontving de Com missie van Burgemeester en Wethouders bericht, dat uit een herhaald ter plaatse ingesteld onderzoek was gebleken, dat het water van die pomp als goed drinkwater kon worden beschouwd. HOOFDSTUK X. Levens- en Genotmiddelen. Gebruiksartikelen. Burgemeester en Wethouders vroegen het advies der Commissie over een ontwerp verordening op de keuring van vee, vleesch en visch. In vele voorafgaande jaarverslagen heeft de Commissie bij herhaling gewezen op de dringende noodzakelijkheid dat eene dergelijke verordening voor deze gemeente tot

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 113