L o Bijlage B. 12 besloot tot een onderzoek, doch reeds enkele dagen na het inkomen der klacht, werd geen stank meer waargenomen. Eene klacht over stank van konijnen, die door een be woner van de Laarstraat gehouden werden, bleek bij on derzoek niet verder voor behandeling vatbaar, daar de konijnen blijkbaar reeds verwijderd waren. d. Begraafplaatsen. Hieromtrent valt niets te vermelden. HOOFDSTUK IV. Volkshuisvesting. De Commissie richtte zich tot den eigenaar der woningen Polsbroek No. 122, 124, 126 en 128, die gezamenlijk slechts één, in slechten toestand verkeerend gemeenschappelijk privaat hadden, dat bovendien nog aan de overzijde der straat was gelegen. Zij verzocht dien eigenaar voor elk dezer woningen een afzonderlijk privaat te bouwen. Deze zaak was nog in behandeling, toen de eigenaar tot verkoop dezer woningen overging. De Commissie besloot daarop, ook bij den nieuwen eigenaar op nakoming van artikel 17 der verordening op het bouwen en de bewoning aan te dringen. Aan het einde van het jaar was deze zaak nog niet afgedaan. De Commissie ontving een klacht van een der bewoners Bijlage B. 13 van eenige aaneengebouwde woningen aan het Kerkhof over lekkage veroorzaakt door den slechten onderhouds- toestand van een der dakgoten. Uit een onderzoek bleek dat deze klacht alleszins gegrond was en in twee dezer woningen het dakwater zelfs in de bedsteden droop. Na bespreking met den eigenaar werd voorloopig verbetering verkregen. In aansluiting op hetgeen in het vorig jaarverslag werd vermeld, over den slechten toestand van het privaat eener woning in het Rijkenhage en de vraag daarover door de Commissie aan Burgemeester en Wethouders gericht, ont ving zij eene niededeeling van dat college, dat door den eigenaar dezer woning nu een privaat in een aanbouw was aangebracht, geheel voldoende aan het bepaalde bij artikel 27 der verordening op het bouwen en de bewoning in deze gemeente. Na de vergadering in de maand December gehouden, bereikte de Commissie eene schriftelijke klacht van ver schillende bewoners van den Coehoornsingel, de Rozen hoflaan en den Deventerweg over den hinder door hen ondervonden, tengevolge van de belemmering in het af vloeien van het rioolwater door den hoogen waterstand. Het bleek de Commissie dat spoedig na het ontvangen dezer klacht, door Burgemeester en Wethouders reeds po gingen werden gedaan, om zoo mogelijk in dezen toestand verbetering te brengen. De woningen van de bouwvereeniging „Ons Thuis" waarover in het vorig jaarverslag het een en ander werd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 109