Bijlage B. 4 in de vergadering van 27 Maart nagezien en voorloopig vastgesteld. Het voordeelig saldo dier rekening ten bedrage van f585.89 werd bij den gemeenteontvanger gestort. Burgemeester en Wethouders gaven bij schrijven van 12 April aan de Commissie kennis, dat de rekening door hen was goedgekeurd. Aan den Hoofdinspecteur werd een afschrift van de goedgekeurde rekening gezonden. In 1918 werd voor rekening der gemeente uitgegeven een bedrag van f614.11 (bijlage IV). De raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1920 opgemaakt tot een bedrag van f 1600.— werd vast gesteld in de vergadering van 22 Mei en met de daarbij behoo- rende memorie van toelichting bij het gemeentebestuur inge diend terwijl afschriften daarvan aan Gedeputeerde Staten van Gelderland en aan den Hoofdinspecteur werden gezonden. Van den Minister van Arbeid werd bij brief van 12 Maart bericht ontvangen, dat de toelage aan den secretaris in het vervolg op den lsten van ieder kalenderkwartaal betaalbaar zal worden gesteld, in verband waarmede de verklaring bedoeld in den brief van Z. E. den Minister van Binnen- landsche Zaken van 1 April 1903 No. 2349 Afd.B B niet meer door den voorzitter behoeft te worden ingezonden. Voorts was hieraan toegevoegd het bericht, dat indien in den loop van een kalenderkwartaal wijzigingen in het secretariaat hebben plaats gehad, of de secretaris zijne betrekking niet mocht hebben waargenomen, daarvan aan Zijne Excellentie mededeeling is te doen, uiterlijk op den laatsten werkdag van ieder kalenderkwartaal. Bijlage B. 5 Van de Nederlandsche vereeniging tegen water-, bodem en luchtverontreiniging ontving de Commissie eene uitnoo- diging tot deelneming aan de buitengewone algemeene vergadering op 12 September 1919, te Amsterdam te hou den, ter herdenking van haar tienjarig bestaan. Hoewel de Commissie het streven dezer vereeniging waardeert, meende zij toch aan deze uitnoodiging geen gevolg te moeten geven. De Nederlandsche vereeniging voor Volks- en School- baden, hield hier ter stede op 9 Augustus, haar zeven tiende jaarvergadering onder voorzitterschap van Dr. W. P. Ruijsch. De Gezondheidscommissie werd daarbij verte genwoordigd door het lid Dr. J. Oudenampsen. Naafloop dezer vergadering bezochten eenige der leden de gemeen telijke badinrichtingen aan den ljssel en aan de Berkel. Aan het archief zijn toegevoegd Het verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in de gemeenten is verricht in het jaar 1914, het verslag van de verrichtingen in het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid over 1918, het verslag van den toestand der gemeente Zutphen over 1918, het maandblad van den Centralen Gezondheidsraad, het Tijdschrift voor Sociale Hygiëne, het Groene en het Witte Kruis, Water, Bodem en Lucht, Moleschott, Gemeentelijke Reiniging, Nederlandsch Tijdschrift voor Melkhygiëne, Maandblad tegen de Verval- schingen, Die Gesuilde Stadt, Bliitter für Volksgesundheids- pflege, Jaarverslagen van Gezondheidscommissiën over het jaar 1918, verschillende maand- en weekbladen, benevens eenige brochures en kleinere geschriften, welke allen bij de leden ter lezing werden gezonden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 105