92 van coniferen bestaat thans gelegenheid om met den lijkwagen en de volgrijtuigen tot op de begraafplaats te rijden, alwaar de stoet dan wordt opgesteld. Tijdens dit opstellen kan gebruik worden gemaakt van de wachtkamer, waarna, nadat de rijtuigen op een neven weg op de begraafplaats zijn geplaatst, de nabestaanden zich achter de baar kunnen opstellen en de stoet zich in beweging kan zetten. Met het oog op het vermeerderde gebruik, dat thans van de wachtkamer wordt gemaakt, werd deze van een nieuw plafond voorzien. Ook werden de wanden geverfd en het geheel van nieuw meubilair voorzien. Het buitenverfwerk van het gebouw werd hersteld en overgeverfd. Van de gelegenheid tot het bij de gemeente in voordurend onderhoud geven van graven, werd als volgt gebruik gemaakt bij besluit van den Raad van 2 April 1917 werd besloten in ontvangst te nemen een bedrag van f 300,— voor onderhoud van het graf le klasse No. 187 van wijlen Mej. de Ia Fontaine Schluiter bij raadsbesluit van 5 Maart 1917 werd tot afkoop van het onderhoud van de graven Nos. 348 en 348a voor f 240,— besloten bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 26 juni 1917, No. 1953 werd door de gemeente het onderhoud op zich genomen van graf No. 44 van de 2e klasse, tegen een vergoeding van f 2,50 per jaar bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 22 Mei 1917 No. 1610, werd het graf. No. 57, 2e klasse, in onderhoud genomen voor f 2,50 per jaar. 93 Verder zij nog vermeld, dat uit een gedeelte van de gracht, dat tengevolge van het voortdurend inwaaien van blad langzamerhand ondiep was geworden, de baggerspecie tot op de zandlaag werd uitgehaald. Brandweer. In het brandweermateriee! kwam gedurende het afgeloopen jaar geen noemenswaardige verandering (Omtrent personeel en materieel wordt verwezen naar het verslag van den Brandraad). (Bijlage S.) HOOFDSTUK Vla. Medische Politie. a. Toestandenwelke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Wat de regeling van den ontsmettingsdienst betreft, wordt verwezen naar het verslag, dat als bijlage Na', hierachter is afgedrukt. Zie verder de hierachter als bijlagen afgedrukte verslagen ten opzichte der volkshuisvesting (bijlage A), het verslag der gezondheidscommissie (bijlage B.) en de verslagen der commissie inzake de waterleiding en de gemeente-reiniging (bijlagen L. en N.). b. Heerschende ziekten. In 1917 kwamen voor 3 gevallen van febris typhoidea, 196 van roodvonk, 21 van diphtheritis en 4 van typhus.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 48