Bijlage S. 6 III. Materiëel. Het materiëel bestaat uit 1. Eene vierwielige motorspuit met eene capaciteit van 500/600 liter water per minuut. 2. Eene mechanische brandladder (op onderwagen), welke, uitgeschoven, eene lengte van 13 M. heeft en in dien toestand aan haar bovenste sport een gewicht van 200 K.G. kan dragen. De mechanische ladder is voorzien van een bak met redmiddelen en, aan het uitschuivend gedeelte, van eene koperen buis voor de waterdoorvoering. [De motorspuit en de mechanische brandladder zijn geplaatst in de loods op den Paardenwal, No. 5], 3. Vijf handspuiten, n.i. a. twee in de Hoven, Kanonsdijk, No. 48, b. twee op het Broederenkerkplein, No. 11, c. één op den Paardenwal, No. 3. [De spuiten onder b en c genoemd, zijn zie onder II in reserve gesteld], 4. Twee handspuiten, welke vroeger gebruikt werden door de vrijwillige brandbrigade der brandassuran- tie-maatschappij „de Nederlanden." Toen deze brigade werd opgeheven, gaf in 1905 de directie dezer maatschappij de beide handspuiten aan de gemeente ten geschenke. Zij zijn evenwel wegens den slechten toestand van hare slangen nimmer gebruikt. Het zou daarom aanbeveling verdienen, ze te ver- koopen en het geld, dat zij opbrengen, te besteden voor den aankoop eener tweede motorspuit. Bijlage S. 7 5. Acht slangenwagens, geplaatst als volgt No. 1 in de Raadhuissteeg, No. 4, 2 aan den Graaf Ottosingel, No. 2, 3 op den Paardenwal, No. 3, 4 op de Nieuwstad, No. 67, 5 op het Broederenkerkplein, No. 11, 6 aan de Havenstraat, No. 25, (bij de Brood fabriek). 7 aan het Politiebureau, 8 aan den Politiepost aan den Deventerweg, No. 45. [Bij het uitbreken van brand worden de slangen wagens 7 of 8 direct door de politie naar het terrein van den brand gereden en daar ter beschik king van één der brandmeesters van die slangen wagens gesteld]. 6. Een wagen met brandladders. Een wagen met redmiddelen, en Een wagen met reserve-gereedschappen. [Deze wagens staan in de loods op den Paarden wal, No. 5]. 7. Zes brandladders, geplaatst 2 in de Havenstraat (tegenover de Parkstraat), 1 tegen den politiepost in de Hoven, 1 tegen de touwbaan in de Hoven (Lijnbaanstraat) en 2 tegen woning No. 172 aan den Weg naar Laren. Buiten de bebouwde kom der gemeente zijn 7 diepe pijpwellen aanwezig en wel 1 in den Weg naar Laren. (Hierop is een vaste aanjager geplaatst). 1 bij de bewaarschool in de Hoven, Weg n. Voorst.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 273