Bijlage L. 18 VIII. Electrische Inrichting. De stoomwerktuigen en de dynamo's werden afwis selend gebruikt. Deze en de accumulatorenbatterij blijven goed voldoen. Het olieverbruik voor de smering van de stoom- schuiven blijft even groot. Niettegenstaande nauwkeurig zorg wordt gedragen, dat de temperatuur in de schuif- kast niet boven 200° C. stijgt, blijft toch de schuif eenige slijting vertoonen. Het aantal motoren bleef 9 met 70.3 Paardenkracht. Stoornis in werking der motoren kwam niet voor en had hieraan alleen het gewone onderhoud plaats. Het toezicht bleef ook dit jaar opgedragen aan het „Bureau voor Werktuigkundige en Electrotechnische Adviezen" te 's Gravenhage. IX. Sulfaatfabriek. Verlies aan ammoniakwater kon niet worden aange toond. De saturator en de klok verkeeren in goeden staat, evenals de nasaturator. In den afvoer der gassen kwam geen verandering verstoppingen in deze leiding kwamen niet voor. Verlies aan ammoniak kon niet worden aangetoond. De twee reservoirs, die in goeden staat verkeeren, werden afwisselend gebruikt. De trommel van de centrifuge werd zooveel mogelijk hersteld. De in het vorig verslag genoemde vernieuwing kon door gebrek aan het daarvoor benoodigde ijzer nog niet worden uitgevoerd. Bijlage L. 19 X. Waterleiding. Hierin kwam geen verandering. XI. Buizenleiding. Uitbreiding van het buizennet vond dit jaar niet plaats. Nadat de bestaande aansluitingen alle waren over gebracht op de 16" leiding, werd de oude bestaande leiding in de Havenstraat, van de Brugstraat tot de Parkstraat, en in de vroegere Contre-Escarpe van de Veemarkt tot den Marschweg en de leiding in den Marschweg tot de Gasfabriek opgenomen en naar de fabriek vervoerd. Het gedeelte in de Havenstraat van de Parkstraat tot den Overweg zal het volgend jaar opgenomen worden. Enkele lekken werden gevonden en hersteld. De toestand van de leiding boven het nieuw gelegde riool in den Coehoornsingel bleef dezelfde. Herhaal delijk kwamen daar breuken voor, welke, zoodra ze werden bemerkt, zoo spoedig mogelijk werden hersteld. XII. Gasmeters. Op 31 December 1917 waren binnen de Gemeente Zutphen in gebruik 2481 gewone meters met 17673 meterlichten. 1654 muntmeters 4962 tezamen 4135 meters 22635 Het aantal der gewone meters vermeerderde met 32,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 197