Bijlage G. 2 Het aantal aanvragen van 't personeel om verbetering van salaris was groothet Bestuur heeft de salarissen vergeleken met die van plaatsen, welke ongeveer overeenkwamen met Zutphen en heeft in verband ïermede en met de geuite wenschen eene verordening voorgesteld aan Burgemeester en Wethouders, welke daarna in den Raad werd goedgekeurd. Het aantal leerlingen op de verschillende scholen bedroeg op 31 December 1917: Op ae school aan den Paarden wal 291, waarvan er 108 waren vrijgesteld van schoolgeldbefalino- Op de school in de Hoven 106, waarvan& ér gemid deld 34 geen schoolgeld betaalden Op de school in de Bornhovestraat 58. De Gemeente-subsidie voor de scholen aan den aardenwal en in de Hoven bedroeg f 5037,87 en ie voor de school in de Bornhovestraat f 1522,53 en^500 66 SCh°°,gelden bedroegen resp. f413,90 Verbetering van de school in de Bornhovestraat blijft een aringende eisch. De commissie bleef in 't afgeloopen jaar uit dezelfde eden bes aan, nadat in December wegens periodieke aftreding, Mevr. W. MULDER en de heer C. G. Lagerweij door Burgemeester en Wethouders werden herbenoemd. Namens de Commissie voor de Bewaarscholen, E. C. C. VAN LENNEP, Secretaris. Bijlage H. VERSLAG der Commissie tot Wering van Schoolverzuim over 1917, Aan den Raad der gemeente Zutphen. Weledelachtbare Heeren, Overeenkomstig het bepaalde bij art. 11 van het Huishoudelijk Reglement voor de Commissie tot Wering van Schoolverzuim (Gemeenteblad No. 128), werd in de januari-vergadering benoemd tot voorzitter de heer G. W. ORMELtot 2de voorzitter, Mevr. SPIER; tot secretaris, de heer J. A SCHUTTE en tot 2den secre taris de heer J. G. SURINQ. Door ziekte kon de heer SCHUTTE de vergadering niet meer bijwonen, in Februari moest hij het secretariaat aan zijn secundus overdoen en kort daarna werd hij reeds door den dood wegge nomen. Het was voorzeker een groot verlies voor de Commissie. Van hare instelling af, in 1901, was hij onafgebroken haar secretaris en één der meest zaak kundige leden. Zijne nagedachtenis zal bij de Com missie in dankbare herinnering voortleven. In Juni was de 2de secretaris door vertrek naar elders genoodzaakt als lid der Commissie te bedanken, en, daar ook de voorzitter meende zijn functie niet

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 163