Bijlage B. 26 houten loods geplaatst en ingericht tot verpleging van eenige lijders aan besmettelijke ziekten. De Commissie spreekt hierbij nogmaals den wensch uit, dat het bestaande gebouw voor lijders aan besmettelijke ziekten op voldoende wijze zal worden uitgebreid en ge wijzigd, of in plaats daarvan, voor hetzelfde doel een geheel nieuwe inrichting zal worden gebouwd. In de maand September richtte het bestuur der Volks leesbibliotheek de vraag tot de Commissie, of het haar met 't oog op de vele voorkomende gevallen van roodvonk, wenschehjk voorkwam, voorloopig geen boeken ter Iezino- uit te leenen. De Commissie gaf als hare meening te kennen, dat zij het met het oog op besmettingsgevaar, niet gewenscht achtte boeken ter lezing te geven terwijl zij later aan dat bestuur mededeelde, dat hoewel het aantal gevallen van roodvqnk verminderde, zij het noodig vond dat de Biblio theek gesloten bleef, totdat deze ziekte nog slechts spora disch zou voorkomen. In verband met het bovenstaande, besprak de Commissie in een harer vergaderingen, de wijze waarop de school lokalen en de door de leerlingen gebruikte schoolboeken worden ontsmet, wanneer zich een geval van besmettelijke ziekte in eene school heeft voorgedaan. Dit gaf aanleiding tot de vraag of het niet wenschehjk of noodzakelijk mocht worden geacht, dat ook buiten gevallen van besmettelijke ziekte volgens de wet, school boeken een of meermalen per jaar ontsmet werden. De Commissie besloot de aandacht van den schoolarts op dit onderwerp te vestigen. Bijlage B. 27 Uit mededeeling van den directeur van den gemeente lijken ontsmettingsdienst is haar gebleken, dat er eene goede regeling bestaat tusschen dezen dienst en het bestuur der Openbare leeszaal en bibliotheek, om te voorkomen dat door het uitleenen van boeken, besmettelijke ziekten verspreid worden. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Over dit onderwerp valt niets te vermelden. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het onderzoek van het water der gemeentewaterleiding had geregeld om de twee maanden plaats. De uitkomsten van dat onderzoek zijn als bijlage V! aan dit verslag toe gevoegd en geven geen aanleiding tot opmerkingen. Van den Inspecteur Dr. G. Romijn ontving de Commissie in Augustus afschrift van een rapport over het onderzoek van het water der gemeentewaterleiding, uitgebracht door den Directeur van het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid te Utrecht. De Inspecteur deelde nierbij aan de Commissie mede,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 113