190 Met de rasverbetering blijft men voortgaan. Er was geregeld een levendige handel in vee, vooral in het voorjaar en in de zomer toen het melkvee mocht worden uitgevoerd naar het buitenland. In het najaar was er minder handel en daalden de prijzen van het vee. De prijs van melk en boter was hoog. Kaas wordt in deze gemeente niet bereid. Schapen en Schapenhandel. Er werden dit jaar nog al veel schapen verhandeld en geslacht, om, ter vervanging van andere vleesch- soorten, voor consumptie te dienen. Geiten en bokken. Deze worden meestal door de kleine landbou wers gehouden. Het ras is de laatste jaren zeer ver beterd. Varkens. De handel in varkens was het geheele jaar levendig de prijzen van vette varkens waren hoog, die van de biggen daalden in het najaar tengevolge van de schaarschte en duurte van het voedermeel. Er begint eenige verslapping te komen in de varkensmesterij, aangezien de voederartikelen zeer duur zijn en er niet voldoende aanvoer van regeeringsmaïs was zoodat het daardoor in vele gevallen niet loonend was met het mesten van varkens op groote schaal 191 voort te gaan. Ziekten kwamen bijna niet voor. Rasverbetering geschiedt door kruising van de be staande soorten met het Westfaalsche landvarken. Pluimgedierte en Eieren. De toestand van het pluimgedierte was vrij gunstig. Wegens de duurte van het voeder ging de teelt niet vooruit en werden vele kippen tegen hooge prijzen van de hand gedaan. De poeliers kochten de kippen hoofdzakelijk op. De eieren werden grootendeels ter markt aange voerd. De prijzen waren het geheele jaar door hoog, in het najaar zelfs buitengewoon hoog wegens uitvoer naar het buitenland. Bijenteelt. Bijenteelt is in deze gemeente hoofdzakelijk liefheb berij. De opbrengst van honig was ook dit jaar slecht; de prijzen van de honig hoog. a. Paarden. Dekhengsten Ruinen Merriën Veulens Totaal 0 118 177 43 338 b. Ezels

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 97