182 Wei- en hooilanden. De weilanden waren dit jaar zeer goed, uitge zonderd enkele lage, die last hadden van den hoogen waterstand en den langdurigen regen. Hetzelfde kan gezegd worden van de hooilanden. De opbrengst van het hooi was goed en bedroeg 5000 K.G. per H.A. De prijzen waren zeer hoog. Tuinbouw. Het jaar 1916 was voor den tuinbouw over het algemeen een gunstig jaar. De prijzen der bakgroen- ten waren in het vroege voorjaar hoog. Ook de vollegrond groenten waren zeer hoog in prijs. Oor zaak hiervan was weder de vele vraag en uitvoer naar het buitenland. Vooral de koolsoorten waren zeer hoog in prijs. Vruchtenteelt. De vruchtenoogst bleef dit jaar beneden het middel matige. Alle vruchten waren duur, ook die der appels en peren, de prijzen daarvan varieerden van f 6, tot f 15, per H.L. Kweekerijen en vruchtboomen. De kweekerijen waren dit jaar zeer goed. De prijzen van potgewassen en losse bloemen waren hoog; die der heesters laag, wegens de weinige vraag en ver zending naar het buitenland. 183 Het gewas van de vruchtboomen was vrij goed. Enkele soorten hadden nog al wegens het natte weer van ziekte te lijden. De opbrengst aan vruchten bleef beneden het middelmatige. Houtteelt. De houtteelt was dit jaar goed. Er werden vrij hooge prijzen voor verkochte boo- men besteed. Ontginningen. Ontginningen hebben in deze gemeente niet plaats, daar geen woeste gronden aanwezig zijn. Wel wer den gemeentelanderijen verbeterd, door scheuren van weiden en afgraven van hooge gedeelten. Met den afkomenden grond werden te laag gelegen gronden opgehoogd. De opbrengst van verbeterde gronden bedroeg ruim f 200,— per H.A. Maatschappijen, genootschappen, enz. ter bevorder ing van den Landbouw. De af deeling Zutphen— Warnsveld van de Oeldersch Overijsselsche Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25 April 1904. Secretaris de heer H. D. Zelders te Zutphen. De Pluimveevereeniging. Secretaris de heer J. Wakkermans.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 93