130 Bestuur. Ter voorziening in de vacature, opengevallen door het overlijden van den heer W. C. Staring, werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 20 Maart 1916 benoemd tot Provisor, de heer J. Canters. Verder kwam er in 1916 in het bestuur geen verandering. Ambtenaren en personeel. De heer Dr. J. C. L. Godefroy, 3e Geneesheer aan het Stadsgesticht, heeft zijn ontslag gevraagd tegen 15 Augustus 1916, hetwelk hem eervol verleend is. Door den dood van de 1ste verpleegster, zuster M. de Vries, verloor het Stadsgesticht eene uitsteken de kracht. Op 31 December 1916 bestond het verplegend personeel in het Stadsgesticht in de Mannenafdeeling uit 1 Hoofdverpleger, 1 eersten verpleger, 20 inwonen de verplegers en 11 uitwonende verplegers. In de Vrouwenafdeeling uit 1 Hoofdverpleegster, 1 eerste verpleegster en 33 verpleegsters. In het Buitengesticht bestond het verplegend per soneel op 31 December 1916 uit 2 hoofdverpleegsters, 2 eerste verpleegsters, 33 verpleegsters, 6 verplegers en 1 uitwonend verpleger. De getalsterkte van het in- en uitwonend personeel in de gestichten bleef dezelfde. In de beide gestichten wordt geregeld door de Geneesheeren een cursus gegeven in de zieken- en 131 krankzinnigenverpleging, waaraan al de nieuw aan komende verpleegsters en verplegers verplicht zijn deel te nemen. In het Stadsgesticht behaalden 1 verpleger en 8 verpleegsters het eerste gedeelte van het diploma, 1 verpleger en 1 verpleegster het tweede gedeelte en 6 verplegers en 4 verpleegsters het derde gedeelte. In het Buitengesticht behaalden 1 verpleger en 11 verpleegsters het eerste gedeelte van het diploma, 4 verpleegsters het tweede gedeelte en 2 verpleegsters het derde gedeelte. Patiënten. De Godsdienstoefeningen werden geregeld gehouden voor de Protestanten in de beide gestichten op Zondag en voor de Roomsch-Katholieken in het gesticht te Zutphen op Zaterdag en in het gesticht te Warnsveld op Maandag. De Protestantsche patiënten worden wekelijks door de predikanten der beide gestichten bezocht, de Katholieke patiënten door den Kapelaan van Zutphen. Bovendien heeft iedere geestelijke toegang tot een patiënt, die zijn toespraak verlangt en brengen ook andere predikanten bezoeken aan patiënten, tot hunne kerk behoorende. Ook worden de Protestantsche en Katholieke godsdienstoefeningen in de kerkgebouwen te Zutphen en te Warnsveld bijgewoond door patiënten, die daarvoor door de geneesheeren geschikt worden geacht. De gezondheidstoestand was in beide gestichten gunstig.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 67