124 De woningen van den generalen brandmeester, den adj. generalen brandmeester en den hoofdopzichter der gemeentewerken, het politiebureau, de politiepost aan den Devenferweg en die in de Hoven, het pompsta tion der waterleiding, de stokerij der gasfabriek en de woning van den pijpmeester bij den slangenwagen der politie zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat eene afzonderlijke telephoon- verbinding tusschen het politiebureau en de torenwacht. Bij inspectie en oefeningen worden geregeld de gebreken, welke aan het materieel ontdekt worden, zoo spoedig mogelijk hersteld. 4. Branden. Gebluscht werden één uitslaande brand, vijf binnen branden en drie schoonsteenbranden, terwijl vijfmaal een begin van brand in zijn voortgang werd gestuit. Werkliedenreglement. De naleving van de bepalingen van het werklieden- reglement, gemeenteblad No. 199, gaf geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen, (zie omtrent aanstelling personeel, gratificatiën, enz. onder personeel gemeen tewerken pag. 65 en 66 hiervoor). Bij Raadsbesluiten van 20 Maart 1916, No. 10, 5 Juni 1916, No. 5 en van 4 September 1916 werd de krachtens Raadsbesluit van 13 December 1915, No. 429 verleende duurtetoeslag aan vast, tijdelijk en los personeel telkenmale verlengd en ten laatste bepaald als geldende tot 31 December 1916. 125 Door de Rijksverzekeringsbank werd gedurende het jaar 1916 aan de gemeente terugbetaald voor voor schotten aan werklieden die tengevolge van een onge val hun dienst tijdelijk niet konden waarnemen een bedrag van f 133,08lj.>. HOOFDSTUK Vla. Medische Politie. a. Toestanden, welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Wat de regeling van den ontsmettingsdienst betreft, wordt verwezen naar het verslag, dat als bijlage Na hierachter is afgedrukt. Zie verder de hierachter als bijlagen afgedrukte verslagen, ten opzichte der Volkshuisvesting (Bijlage A), het verslag der Gezondheidscommissie (Bijlage B), en de verslagen der Commissie in zake de Waterleiding en de Gemeente-reiniging (Bijlagen L. en N.) b. Heerschende ziekten. In 1916 kwamen voor 9 gevallen van febris typhoi- dea, 10 gevallen van roodvonk en 3 gevallen van diphtheritis. Gezorgd werd dat riolen en uitmondingen van grachten geene schadelijke uitwasemingen konden verspreiden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 64