122 brandmeesters de heeren B. W. van Eldik en K. Siersma. Bij hetzelfde besluit werden bij die spuit twee motor drijvers, twee reserve-motordrijvers, twee pijpmeesters en zeven manschappen aangesteld. Naar hiervoren reeds is meegedeeld, zijn de spuiten 2 en 3 in reserve gesteld en de daaraan verbonden manschappen, voor zoover deze niet naar de motor spuit zijn overgeplaatst, eervol ontslagen. 3. Brandbluschmiddelen. Het materieel der brandweer bestaat uit 1. ééne moterspuit, geplaatst in de bergplaats op den Paardenwal No. 5, 2. zeven handbrandspuiten, waaronder 3 losse aan jagers, welke als volgt geplaatst zijn twee in de Hoven, Kanonsdijk No. 48, twee op het Broederenkerkplein No. 11 (in reserve)en drie op den Paardenwal No. 3, 3. drie vaste aanjagers één in de Hoven, één aan den Weg naar Laren en één op den Boompjeswal, 4. zes slangenwagens, geplaatst als volgt: No. 1 in de Raadhuissteeg, No. 4, 2 aan den Graaf Ottosingel No. 2, 3 op den Paardenwal No. 3, 4 op de Nieuwstad No. 67 (bij de Kazerne), 5 op het Broederenkerkplein No. 11 en 6 aan de Havenstraat No. 25 (bij de Brood fabriek). Verder zijn geplaatst één slangenwagen op het politie- 123 bureau en één aan den politiepost aan den Deventer- weg, welke bij begin van brand door de politie direct naar het terrein van den brand gereden en ter be schikking van één der brandmeesters van die slangen wagens gesteld worden. Op de waterleiding zijn 137 brandkranen gesteld, terwijl daarenboven buiten de bebouwde kom der Gemeente zeven diepe pijpwellen aanwezig zijn, waar van er zich zes in de Hoven en één aan den Weg naar Laren bevinden. Bij den vasten aanjager aan den Weg naar Laren bevinden zich eene bergplaats voor brandladders en eene bergplaats, voorzien van dezelfde gereedschappen als die welke in de slangenwagens aanwezig zijn. De plaatsing der brandkranen is aangeduid door een merk in de straatlantaarns en door bordjes tegen de gevels met nadere plaatsaanduiding. In deze gemeente zijn nog aanwezig eene mechanische brandladder (op een onderwagen), die, uitgeschoven, eene lengte van 13 Meter heeft en in dien toestand aan hare bovenste sport een gewicht van 200 K.G. kan dragen, een wagen met brandladders, redmiddelen en n n reservegereedschappen, terwijl zich in verschillende gemeentegebouwen Theofakkels be vinden tot directe hulp bij het uitbreken van brand en in het gemeentehuis een drietal brandkranen. In de slangenwagens der politie en in den reserve wagen bevinden zich de noodige middelen tot verlee ning van eerste hulp bij ongelukken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 63