118 Langs de Rozengracht werd aan den bovenkant van het talud een afzetting geplaatst van betonpaaltjes met afzetijzers. Het bestaande trottoir van cementtegels werd verbreed. Ook langs den Berkelsingel werd een dergelijke afzetting langs den bovenkant van het talud aangebracht en het talud' opnieuw onder profiel ge bracht. Langs den weg naar Apeldoorn werden 130 stuks iepenboomen geplant, terwijl de am. eikenboompjes langs den Jacob Damsingel door linden werden ver vangen. Gedurende het jaar 1916 werd door gemeentewer ken geïnd en aan den Gemeenteontvanger afgedragen een bedrag van f 1871,39 als opbrengst van hak- of snoeihout, gras, diverse huren enz., terwijl bovendien nog werd verkocht voor een bedrag van f 15505, zijnde de opbrengst van boomen staande in het Coenenspark, bij den Overweg, aan den Apeldoorn- schen straatweg en langs de Hoendernesterbeek. Dijken en Waterkeeringen. Het onderhoud van dijken en waterkeeringen ge schiedde naar behooren, zij verkeeren over het algemeen in een goeden toestand. Enkele zomerkaden met name die langs de Berkel en langs de weiden de Elshorsten alsmede die langs het Lijnpad, hadden tijdens den hoogen waterstand van den golfslag geleden. Op den Marsch was zelfs een stuk uit den zomer dijk geslagen van 15 M. lengte. Het uitgeslagen ge- 119 deelte werd hersteld, de dijk op voldoende hoogte gebracht, en met graszoden bekleed; dit geschiedde eveneens met andere beschadigde waterkeeringen. De zomerkade langs den linkerberkeloever benoorden de Pallandsbrug werd verhoogd, waardoor bij plotse linge stijging der Berkel, het weiland de Groote Koppelen, voor inundatie werd gevrijwaard. De onderhoudskosten en herstellingen van boven genoemde dijken en waterkeeringen hebben bedragen t 470,06. Algemeene Begraafplaats. Het plantsoen op de begraafplaats werd naar behooren onderhouden. Van de gelegenheid tot het aan de gemeente in onderhoud geven van graven werd door 1 particulier gebruik gemaakt, terwijl over twee andere graven onderhandeld wordt. In het afgeloopen jaar werden de grafpaaltjes grootendeels alle opnieuw geverfd en genummerd. De bij besluit van Burgemeester en Wethouders dd. 12 Februari 1915 afd. A/Z No. 513 benoemde opzich ter over de begraafplaats, W. Hartemink, trad op 1 Aug. 1916 als zoodanig in functie. Een gedeelte van de gracht om de begraafplaats werd drooggelegd en de daarin aanwezige bezonken restanten blad en modder verwijderd. De uitkomende specie werd grootendeels door den dienst van lande rijen voor bemesting van schrale gronden wegge haald.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 61