116 een lengte van 150 M. een geheele nieuwe oever voorziening te maken in aansluiting aan de bestaande. Ook dit jaar werd om verderen oeverafslag te voor komen langs een gedeelte der Polbeek beneden de Eefdenschebeek, kribwerk gemaakt ter versterking. De taluds werden onder een helling van 3 op 1 ge brachtvoor dit werk waren noodig 600 bossen kribhout, 400 palen en 400 tuinlatten en voor ver sterking en bekleeding 50 M3. steenpuin en voor aan- stooten der taluds 90 M3. vette grond. De overige krib- en beslagwerken verkeeren in goeden toestand. De onderhoudskosten en die der vernieuwingen hebben bedragen f 1216,06. Bruggen en Duikers. Deze zijn de volgende: 1. de IJsselbrug, 2. de brug over den berkelmond aan de IJsselkade, 3. de Marschpoortbrug, 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze, 5. de brug over de Binnengracht bij de Spittaalstraat, 6. de brug over de Binnengracht bij de Laarstraat, 7. de brug over de Binnengracht bij de Halve maanstraat, 8. de brug over de Binnengracht tusschen de Boomp- jeswal en de Polsbroek, 9. de Diezerbrug, 10. de brug over de Hoofdgracht bij de Spittaalstraat, 11. de brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat, 117 12. de Berkelbogen, 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel, 14. de brug of duiker in den Buitensingel, 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven, 16. de brug of duiker over de beek in den wegnaar Emmerik, 17. de groote brug over de beek bij de weide Hel bergen, 18. de kleine brug over de beek bij de weide Hel bergen, 19. de Oostveensche brug, 20. de brug in den weg naar Tonden, 21. de duiker in den landweg naar het Galilée, 22. de drie duikers in den Vierakkerweg, 23. de twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden. De bruggen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in voldoenden toestand. Van de IJssel brug werd de rijvoering op de beide vallen van de ophaalbrug geheel vernieuwd, terwijl gedeeltelijke vernieuwing van het onderdek plaats had. Van de Marschpoortbrug werd het metselwerk van de landhoofden en van de vleugels schoongemaakt en opnieuw ingevoegd. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De verschillende plantsoenen werden naar behooren onderhouden. Op het Stationsplein werd het heester vak rechts van den opgang naar het Station opge ruimd en vervangen door gazon met beplanting van stam- en struikrozen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 60