114 Bij Raadsbesluit van 9 October 1916 werd een crediet van f 1200,verleend ter tegemoetkoming in de kosten van het opmaken van een plan voor ver betering en uitbreiding van de Noorderhaven. In ver band met deze plannen werd in het afgeloopen jaar in de Noorderhaven niet gebaggerd. Ook ligt het in de bedoeling om ten behoeve van een eventueele opspuiting van terrein in het Coenenspark, den in de verschillende havens en in het kanaal langs Helber gen aanwezigen overtolligen, grond uit te baggeren en de uitkomende specie voor aanhooging te gebruiken. Door deze wijze van werken zou tweeërlei doel be reikt worden. In den desolaten toestand van de oevervoorziening aan den noordkant van de noorder voorhaven, kwam, mede in verband met een mogelijke havenuitbreiding nog geen verandering. Bij besluit van den Minister van Waterstaat, dd. 15 Juni 1916, No. 229, afd. Waterstaat, werd aan de gemeente vergunning verleend tot het storten van bag gerspecie tusschen de op den rechterijsseloever ge legen kribben (tusschen de kilometerraaien Nos. 70 en 72 der herziene rivierkaart). Gedurende 14 dagen werd op drie verschillende tijdstippen de binnengracht bemalen, waarvoor werd gebruikt 430 Liter autoline. Kaden en Loskraan. Behalve de gewone herstellingen aan welbalken en palen, vereischten de kaden geen bijzonder onderhoud. Gewezen mag hier wel worden op den onvoldoenden 115 toestand van de kademuren langs de Noorderhaven. De loskraan vereischte geen bijzondere herstelling. Bij Raadsbesluit van 9 October 1916 werd aan de firma Wed. H. Portheine tot wederopzegging vergun ning verleend tot het plaatsen van een loopkraan op de kade aan de Zuiderhaven, tegen een jaarlijksche recognitie van f 1,00. Kribben. De kribwerken langs den IJssel ondergingen over een lengte van 200 M. de noodige herstellingen en vernieuwingen, en werden voor zooveel noodig op nieuw met steenpuin versterkt. Dit had ook plaats met de 5 kopkribben op den Marsch en het kribwerk langs de Polbeek; daarvoor was noodig 85 M3. steenpuin. In aansluiting met in het vorige jaar uitgevoerde kribwerken langs den IJssel bij de weide het „Ronde Gat", werd dit jaar een geheele nieuwe oevervoorzie ning gemaakt over een lengte van 150 M., tegen de weide de „Hooge Waard"; daarvoor waren noodig 2000 bossen kribhout, 1600 kribpalen en 1600 tuinlatten. Voor onder profiel brengen der taluds, onder een helling van 5 op 1 waren noodig 140 M3 grond en zand, en voor bekleeding en versterking van het ge heele kribwerk 200 M3. steenpuin. Door den sterken stroom langs dezen oever, zal het noodig zijn, daar aan die zijde geen kopkribben liggen, ter voorkoming voor verderen oeverafslag, nog over

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 59