106 3. de weg naar Helbergen tot de brug over de Beek, 4. de Zwarte weg, van de Vijfmorgenstraat over het Hooge West naar den Vierakkerweg, 5. de afweg naar de Waarden, van den Kanonsdijk tot aan de losplaats, 6. de weg naar de Smeerkamp tot aan de ge meentegrens, 7. de weg naar de oude mestplaats, 8. de weg langs de touwbaan in de Hoven. Het onderhoud van de verschillende wegen ge schiedde naar behooren. Met het oog op den zeer duren prijs van basaltslag en de schaarschte van dit materiaal werd slechts 175 M3. slag gekocht. Op den Berkelsingel werd een proef genomen met het teeren van den in 1915 opgebrachten basaltdeklaag. Nadat deze met harde bezems was schoongemaakt en van alle ongerechtigheden was gezuiverd, geschiedde dit door het overspuiten van kokende teer vermengd met bitumen. Geteerd werd een oppervlakte van 4502 M2. waarvan de kosten hebben bedragen f 450,20. Van het voetpad langs het talud aan den Graaf- Ottosingel, langs den Berkelsingel en Coehoornsingel tot aan het Ziekenhuis, werden de gaten gedicht, het om de boomen groeiende gras verwijderd en de berm door ophooging meer in het profiel van den weg gebracht. Vóór tot verbetering der verharding van de Rozen hoflaan werd overgegaan, is het in de laan liggende riool over een lengte van 180 M. vervangen door een riool van grooler capaciteit, dat gemiddeld 1 M. dieper werd gelegd dan het verwijderde riool. Hierna werd 107 de verharding van den weg opgebracht, echter met dien verstande, dat, met het oog op het inklinken van den weg, voor die verharding hoofdzakelijk gebruik werd gemaakt van grint. Nadat de sleuf zal zijn in geklonken en de weg aan het profiel blijft, zal kunnen worden overgegaan tot het opbrengen van een basalt deklaag en het inwalsen van den weg. In verband met een gewenschte wegverbetering bij den Overweg en verbreeding van den Verlengden Coehoornsingel, werd de wederverhuring van den Walraadshof aangehouden. b. In onderhoud bij den dienst Landerijen. 1. de wegen over de Mulderskamp, 2. de weg naar Tonden vanaf den straatweg naar Apeldoorn tot aan de brug over de beek, 3. de weg over het Helbergen, 4. de weg over het bouwland Berg en Daal, 5. de Melkweg naar de Ossenwaarden, 6. Het voetpad naar Tonden, van den Spoorweg af tot aan den vonder over de beek, 7. de wegen over het Erve den Brink, 8. de weg naar de Kijfsdijken, 9. het Lijnpad langs den Ijssel, 10. de landweg langs den Vliegendijk, 11. de weg en het voetpad naar het Ooije, 12. het Omloopstraatje, 13. de wegen over de Lunette het Wambuis. Bovengenoemde wegen werden naar behooren on derhouden en verkeeren in goeden toestand.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 55