100 Bij Raadsbesluit van 10 April 1916 werd in ver band met den verkoop van grond aan den weg naar Laren het uitbreidingsplan herzien. Bij Raadsbesluit van 9 October 1916 No. 11, werd in verband met een ingekomen schrijven van de Ge zondheidscommissie overgegaan tot onbewoonbaar verklaring van de woning No. 71 in de Donkeresteeg. Ter tegemoetkoming aan een klacht van omwonen den over ondervonden hinder van de slachtplaats van A. Weijel, gelegen in de Roodetorensfraat, werd den eigenaar, bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 10 October 1916 aangezegd, zoodanige wijzigingen aan de slachtplaats aan te brengen, dat aan de be zwaren werd tegemoet gekomen, welke wijzigingen door hem werden aangebracht. Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden waaronder beer put- en rioolaansluitingen in den openbaren weg ten koste van derden gemaakt f 1346,75, door de drie tramwegmaatschappijen aan retributie (waaronder de noodige herstellingen aan straten) f 238,06, terwijl aan recht wegens tijdelijk straatgebruik werd geïnd een bedrag van f 396,28. Pompen. De pompen werden naar behooren onderhouden. Van de pompen op de Zaaktmarkt en in de Broede renkerkstraat werden de eiken pompkasten vernieuwd. Er zijn 15 openbare pompen, te weten: 1 in de Waterstraat, 101 1 in de Kuiperstraat, 1 op de Zaadmarkt, 1 op de Houtmarkt, 2 op de Groenmarkt, 1 in de Vaaltstraat, 1 in de Broederenkerkstraat, 1 in de Heukerstraat, 1 in de Bakkerstraat, 1 in de Kreynckstraat, 1 op de Nieuwstad, 2 in de Laarstraat, 1 in de Schoolstraat in de Hoven. Verder zijn nog aanwezig 5 standpijpen op de wa terleiding, te weten 2 in de Laarstraat, 1 op het Vischpoortplein, 1 aan de IJsselkade, 1 aan de Noorderhaven. Ten aanzien van de pomp op de Groenmarkt wordt medegedeeld dat deze geruimen tijd wegens belangrijke reparatie van het pompstuk en het roestvrij maken van den pompmantel, buiten gebruik werd gesteld. Straten, pleinen en riolen. Omtrent de verschillende straten kan in het alge meen niet gezegd worden dat deze in voldoenden toestand verkeeren. Tot dezen toestand hebben bijge dragen le de vele ontgravingen die de laatste jaren plaats hadden ten behoeve van den aanleg van kabels voor telegraaf-, telefoon- of electrischbedrijf, het maken van gas- en wateraansluitingen en van aansluitingen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 52