96 en is het de bedoeling dit werk in 1917 te doen uitvoeren. In verband met den voorgenomen verbouw van school D werden de op de loopende begrooting voorkomende 4 stuks handwaschbakjes niet geplaatst. De hoogere burgerschool en het gymnasium ver- eischten geen bijzondere onderhoudskosten. Het onderhoud van de verschillende scholen geschiedde voorzoover de daarvoor beschikbaar gestelde gelden zulks toelieten, naar behooren, en deze gebouwen ver- keeren in voldoenden toestand. Het medegebruik van de verschillende scholen werd bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 3 Augustus 1916, tot 1 Juli 1917 toegestaan aan-, of verlengd voor de navolgende vereenigingen Afd. Zutphen van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, van school B/C, aan J. Kreukniet, aan Ds J. L. van Tricht, aan het Bestuur der Chr. Jongelingsvereeniging en aan de Ver- eeniging van Vrijzinnig Hervormden, van school F, aan het Bestuur van de Zondagsschool „Eber Haëzer" en aan het Bestuur van de Huisvlijtschool, van school H, aan het Bestuur van de afd. Zutphen van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, van het gymnasium, aan de Gymnastiekclub „Voorwaarts", aan de gym nastiekvereniging „Olympia", aan de damesgymna- stiekvereeniging „Ontwikkeling" en aan de damesgym- nastiekvereeniging „Sanitas", van de gymnastiekschool, aan de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden, de bewaarschool in de Hoven (besluit van Burgemeester en Wethouders van 14 Januari 1916), 97 aan de Commissie voor Gereformeerd Zondags- schoolonderwijs te Zutphen van school E in de Polsbroek, bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 9 Augustus 1916, aan den Heer Garnizoenscommandant eenige lokalen van de Hoogere Burgerschool gedurende de winter maanden (besluit van Burgemeester en Wethouders van 5 September 1916), aan de Gymnastiekvereeniging „Olympia" werd bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 5 Mei 1916 het medegebruik van de speelplaats van school H op Woensdag- en Zaterdagavonden van 7 tot 9 uur, gedurende de maanden Mei tot en met Augustus, toegestaan. Voor het medegebruik van de verschillende scholen werd door belanghebbenden over het jaar 1916 be taald f 340,70. Bouw- en Woningtoezicht. Gedurende het jaar 1916 werden 91 vergunningen verleend voor het bouwen of verbouwen van perceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uitvoeren van werken aan den openbaren weg, waaronder 17 aanvragen voor geheel nieuwen bouw (hieronder zijn begrepen het afbreken van 13 woningen waarvoor 7 nieuwe werden gebouwd), 35 voor het veranderen, uitbreiden of vernieuwen van gebouwen, 23 voor aansluiting op het gemeenteriool, waaronder 18 beerputaansluitingen en 16 aanvragen voor het aanbrengen van zonneschermen, e.d.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 50