94 De bij de gemeente in onderhoud zijnde afrastering van de manege op de Nieuwstad werd geheel ver^ nieuwd. Een van de groote kamers van de woning op de begraafplaats werd tot twee kamers vertimmerd. Bij besluit van den Raad van 9 October 1916 werd aan het Bestuur der vereeniging voor werkverschaffing aan vrouwen alhier, de militiezaal in kosteloos gebruik afgestaan. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders dd 14 November 1916 werd aan den Commandant van het Landstormcorps „de IJssel" te Zutphen, het mede gebruik van het keuringslokaal in het gemeentegebouw Kerkhof No. 7 toegestaan tegen een vergoeding voor verlichting en verwarming van f 10,— per maand. Torens. In 1916 werd besloten tot restauratie van de R. C. kerktoren, waarvan de kosten volgens overeenkomst zullen worden gedragen voor 1/3 gedeelte door de Gemeente, voor 1/3 gedeelte door het Rijk, terwijl het resteerende gedeelte van wege het R. C. kerk bestuur zal worden aangevuld. Deze subsidie werd door de gemeente verleend onder de verplichting voor de R. C. gemeente de toren na de restauratie in onderhoud en beheer over te nemen. De bliksemafleiders op de drie torens werden een maal beproefd en in orde bevonden. 95 Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende 1. de bewaarschool op den Paardenwal, 2. de bewaarschool in de Hoven met woning voor de onderwijzeres, 3. school A, hoek Lombardsteeg en Oude Wand, 4. B/C aan de Gasthuisstraat, 5. D aan den Tadamasingel, 6. E in de Polsbroek, 7. F in de Hoven, 8. G in de Waterstraat, 9. H aan den Louisesingel, 10. I aan de David Evekinkstraat, 11. de gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein, 12. de lokalen voor de Rijksnormaallessen boven school G in de Waterstraat, 13. de hoogere burgerschool met portierswoning in de Waterstraat, 14. het gymnasium en de daarbij behoorende clavigers woning aan het 's-Gravenhof. Het buitenverfwerk van de bewaarschool op den Paardenwal werd na aanbesteding opgedragen aan Bredeveld en Schut voor f 199,50. Het binnenverfwerk van de scholen G en I werd na gehouden aanbesteding opgedragen aan M. Evers en F. A. Koopmans voor resp. f 397,— en f 935, In school I werden al de meubelen opnieuw geverfd, waarvan de kosten hebben bedragen f 408,—. Het verfwerk van het meubilair van school D kon wegens te hoogen inschrijvingsprijs niet worden gegund

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 49