76 C. C. Addink voor den tijd van 6 jaren verpacht een stukje grond van de Linie van Hooft, voor een pacht som van f 5,per jaar. Bij Raadsbesluiten van 7 Februari 1916 Nos. 19 en 20 is voor den tijd van 6 jaren, grond op den Marsch verpacht aan H. Sandmann en E. Beekman, respec tievelijk voor f 30.— en f 16,— per jaar. Bij Raadsbesluit van 20 Maart 1916 No. 6 is aan L. Lammers Lzn. voor een jaar verpacht een gedeelte van de weide de Laarmansheuvel voor f 40,—. Bij Raadsbesluit van 9 October 1916 No. 22 is aan J. j. van der Peijl voor den tijd van 6 jaren verpacht een perceeltje bouwland voor f 22,— per jaar. De toestand der Qemeentelatiderijen over 1916 kan over het geheel genomen, vrij gunstig genoemd worden. De hooge waterstand in de 2e helft van de maand Januari, maar vooral die in de 2e helft van Februari, waarin het water steeg tot een hoogte van 7,58 M. N.A.P. waardoor bijna alle landerijen onderliepen, veroorzaakte aan de lage bouwlanden en tuinen aan merkelijke schade. Doordat de waterstand nog ge- rui men tijd vrij hoog bleef en wegens den sneeuwval ondervonden de werkzaamheden op die lage gronden veel vertraging. Over het algemeen was het voorjaar koud en nat, waardoor betrekkelijk laat met de be planting en bezaaiing van de landerijen en tuinen kon worden begonnen. Ook de vele werkzaamheden in de lage weilanden ondervonden daardoor veel vertraging. Hoewel zoo nu en dan sterke nachtvorst voorkwam, hadden toch de vruchtboomen daarvan betrekkelijk wei- 77 nig geleden. De vruchtenoogst in 1916, was van de appels vrij goed, die van de peren echter beneden het mid delmatige. De waterstand bleef in de maanden Juni en Juli op een vrij hoog peil, hetgeen tot gevolg had dat de lage weilanden daardoor nog al te lijden hadden en enkele buitendijks gelegen weiden geheel onderliepen. Van 10 Juni af tot begin Augustus, moest de machine op de uiterwaarden bijna geregeld in werking gehouden worden, om het kwel- en regenwater weg te pompen. In het geheel is de machine 47 dagen in werking ge weest, waardoor werd verbruikt 2790 L. autoline het geen een uitgave vorderde, met inbegrip van enkele herstellingen, aankoop van autoline en van olie, als mede voor arbeidsloonen, van te zamen f 1227,57. Het koude en natte weer in de maand juni was niet bevorderlijk voor den groei van het hooigras op de lage hooilanden, waardoor de opbrengst over het algemeen niet medeviel. Van de hooge gronden was de opbrengst goed. Over het algemeen was de op brengst aan hooi ongeveer gelijk als in 1915; de kwaliteit, vooral van de hooge gronden, was beter dan het vorige jaar. De opbrengst van het hooigras en ook der naweiden was hooger; in 1915 bedroeg die f 36019,—dit jaar was de opbrengst, van minder aantal H.A. grond, f 43065,95. De opbrengst van de op stam staande haver, met het ondergras en klaver, op de nieuw aangelegde en verbeterde gronden, bedroeg dit jaar f 1092,terwijl het strooisel en rietgewas een geldelijke opbrengst gaf van f 4150,— tegen f 2850,50 van dezelfde per-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 40