72 Bij besluit van den Raad van 7 Februari 1916, No. 5 werd aan de vereeniging tot beheer van het Stedelijk Muziekcorps, tot wederopzeggens kosteloos ingebruik gegeven een zolder van het gebouw der voormalige latijnsche school tot het houden van repe tities. De gemeente nam voor zich de kosten van verlichting en verwarming van dit lokaal, terwijl de in dit lokaal aanwezige nieuwe muzieklessenaars, stoelen en kachel met bijbehoorend materieel door de gemeente werden geplaatst en gemeente-eigendom zijn. Van het gebouw op den hoek der Waterstraat en Verlengde Kuiperstraat werd het buitenverfwerk her steld en gedeeltelijk opnieuw overgeverfd. Het buitenverfwerk van de stallen en van de longeer plaats op de veemarkt werd hersteld en opnieuw overgeverfd. In de woning werd het binnenverfwerk hersteld. Van de longeerplaats werd officieel slechts eenmaal gebruik gemaakt tot het longeeren van paarden door de Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Gelderland. Met uitzondering van de opbrengst van vorenstaande keuring bracht de longeerplaats voor het gebruik op andere tijden een bedrag van f 24,— op. Ook dit jaar bleef de vernieuwing van goten en lijsten van het Burgerweeshuis aan het Hagepoortplein achterwege, doch werden met een tijdelijke voorziening (matex) de noodzakelijkste herstellingen van lekkages verricht. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van Juni 1916 werd vergunning verleend tot het mede gebruik van de bad- en zweminrichting aan den Graaf 73 Ottosingel ten behoeve van de militairen, op uren dat de inrichting voor het publiek gesloten is. Gemeentegronden en -landerijen. Bij Raadsbesluit van 10 April 1916, No. 13 werd aan D. Bessem voor den bouw van woonhuizen een stuk grond verkocht aan den weg naar Laren, groot 2800 M2. tegen f 3,75 per M2. Bij Raadsbesluit van 8 Mei 1916, No. 19 werd aan de firma Gebr. Struijk ten behoeve van de uitbreiding harer fabriek van kleefstoffen een strook gemeentegrond op het Hoornwerk verkocht groot 280 M2. tegen f 4,per M2. Bij Raadsbesluit van 9 October 1916, No. 19 werd aan J. P. van der Leeuw voor fabrieksbouw verkocht 18150 M2. grond aan den Marschweg voor f 10000,— onder de nadrukkelijke bepaling dat de gemeente geenerlei verplichting op zich neemt ten opzichte van het watervrij maken, het bestraten en rioleeren van het gedeelte Marschweg van de gasfabriek tot voorbij het te verkoopen terrein. Bij Raadsbesluit van 9 October 1916, No. 20 werd aan de N. V. Zutphensche Brandewijnstokerij voor f 30,— verkocht een stukje gemeenteterrein groot pi. m. 8 M2. Bij Raadsbesluit van 6 November 1916, No. 8 werd aan de firma J. W. Vergeer Co. 6580 M2. grond verkocht voor f 32900,gelegen in het op te hoogen gedeelte van het Coenenspark, bestemd voor den bouw

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 38