Bijlage Na. 20 Inrichtingen. De Ontsmettingsinrichting, staande aan den Buiten singel, is in goeden toestand. De Vacuum formaldehyd-oven blijft uitstekend vol doen. In het begin van het jaar werd de binnenketel losgenomen, alle ijzerroest verwijderd en het inwendige geheel met alluminiumverf geschilderd. Behalve de gewone herstellingen kwamen geen be langrijke reparatiën voor. Het gebouw in de Rosmolensteeg verkeert in goeden toestand. De daarin ingerichte één-kamerwoning werd dit jaar niet gebruikt. Materieel. Aan het materieel werd steeds goeden zorg besteed en het verkeert dan ook in goeden staat. Het bestaat, wat de voornaamste voorwerpen betreft, uit twee vierwielige rijtuigen voor het vervoer van besmette en ontsmette goederen, een transportdriewieler voor het vervoer van woning ontsmettingsmiddelen, een ziekenrijtuig, een brancard, een lijkwagen, een Torrensdesinfector, een Flüge-apparaat, een ammoniakverdamper, vijf Aesculaap-lampen, Bijlage Nö. 21 een groote sproeier, twee kleine sproeiers en verder kisten, kleeding, uitrusting, enz. Het ziekenrijtuig voldoet niet aan redelijk te stellen eischen. Het vervoer van ernstige patiënten met dit rijtuig is niet vrij van gevaar te noemen. De zieke moet meestal zelf in- en uitstappen en kan niet liggend ver voerd worden; is dit beslist onmogelijk, dan kost het zeer veel moeite hem in het rijtuig te plaatsen en weder daaruit te nemen, wat voor den patient zeer vermoeiend en gevaarlijk is. Overzicht der werkzaamheden. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten, die in de Wet van 4 Dec. 1872 worden ge noemd, bedroeg in de laatste jaren 1914 1915 1916 diphtheritis 11 7 3 roodvonk 3 16 10 febris typhoidëa 3 9 9 terwijl volgens plaatselijke verordening aangifte werd gedaan van 1915 1916 mazelen 158 9 Zoodra een geval van besmettelijke ziekte wordt gemeld, worden de noodige maatregelen getroffen, die gewoonlijk bestaan, behalve het aanbrengen van het kenteeken, in het plaatsen van extra privaat- of vuil- niston, het medenemen van de vloerkleeden en matten

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 245