Bijlage N. 10 Sneeuwruimen. Dit jaar moest voor het sneeuwruimen meer geld worden uitgegeven dan vorige jaren. Op den 24en Februari en den lOen Maart viel betrekkelijk veel sneeuw, waarvoor resp. 32 en 12 losse werklieden in dienst werden genomen. Dit vorderde eene uitgave van f 353,95. Putscheppen. Met de drie ijzeren modderwagens wordt op afdoende wijze in het schoonhouden der straatkolken voorzien. Klachten werden niet vernomen, herstellingen werden ten spoedigste door de zorg van Gemeentewerken uitgevoerd. Het uitscheppen van zinkputjes voor particulieren neemt voortdurend toe, waardoor de reinheid van steegjes, achteruitgangen, grachtkanten en pomproosters niet weinig bevorderd wordt, omdat men voor de uit die putjes komende vies stinkende stoffen gewoonlijk geen stortplaats weet, waardoor ze meestal op on geoorloofde plaatsen terecht komen, wanneer deze putjes door particulieren geschept worden. Wanneer men zich bij de Gemeentereiniging abon neert, gebeurt het scheppen niet alleen regelmatig, maar men vrijwaart zich zoodoende tevens voor het in aan raking komen met de politie-verordening. Ophalen van slachtafval. Het vervoer van het slachtafval, dat thans door het Bijlage N. 11 in gebruik nemen van ijzeren wisseltonnen, die met een met gummirand sluitende deksel luchtdicht zijn gesloten, reukeloos kan plaats hebben, blijkt nu vrij goed te zijn. Ook de grootere slagerstonnen bleven goed voldoen, hoewel hiermede thans nog niet in de behoefte is te voorzien. Meerdere groote tonnen zijn noodig, doch de oorlog belet het verkrijgen van goede tonnen. Openbare urinoirs en privaten. Aan het schoonhouden der openbare urinoirs en privaten wordt steeds de noodige zorg besteed zij worden echter nog zeer dikwijls misbruikt voor doel einden, waarvoor zij niet zijn opgericht. Dienst op de mestbergplaats. Aan het sorteeren van de vuilnisstoffen werd zoo veel mogelijk zorg besteed. De vraag was echter zoo groot, dat de aflevering te snel moest geschieden. Daardoor kon de qüaliteit niet zoo goed zijn, zooals dit vorige jaren steeds is geweest. Aan het eind van het jaar werden maatregelen ge nomen, om door middel van distributie een geregelder levering der meststoffen te bevorderen. Exploitatie. Niettegenstaande de drukkende tijdsomstandigheden was het afgeloopen jaar voor den reinigingsdienst nog

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 240