Bijlage N. 2 1 stalknecht, en 3 jeugdige werklieden. Dit personeel wordt telkens naar behoefte met losse arbeiders aangevuld. De werkzaamheden worden voortdurend met ijver door het personeel verricht. Slechts eenmaal moest wegens brutaliteit een kleine straf worden opgelegd. De tijdelijke hoefsmid-bankwerker A. VAN RHEEDE werd den 15en Juni als vast aangesteld. Dit was eveneens het geval op 19 September met den tijdelijken timmerman E. J. Arends. De werkman N. HEIJGEMER verliet den len No vember den dienst met pensioen wegens lichaams gebreken. Door langdurige ziekte van een werkman en door opkomst van drie werklieden onder de wapenen voor de mobilisatie, was de post voor uitkeering volgens het werkliedenreglement weder niet toereikend. Er werd volgens bedoeld reglement uitgekeerd voor verlofdagen f 215,851/2 vrij wegens familieomstandigheden en militie - 894,59 ziekte en ongevallen - 829,OO1/^ Totaal f 1939,45 Aan de werklieden werden dit jaar verstrekttwee blauwe kielen en broeken, een manchester jas, een zomer- en een winterpet, en drie linnen sloven aan enkelen bovendien nog wanten en klomplaarzen. Vooral in de minder gunstige jaargetijden blijkt telkens, dat het verschaffen van kleeding zeer nuttig Bijlage N. 3 is; bij slecht weer moet bij dezen dienst dikwijls de meeste arbeid verricht worden, zoodat de werklieden vaak doornat worden, waarbij het bezit van de ge- wenschte dienstkleeding dan eerst recht nuttig blijkt. De kleederen der werklieden zijn bij dezen dienst aan groote slijtage onderhevig en komen met de vuilste stoffen in aanraking, zoodat het noodzakelijk is, dat zij goed onderhouden en gereinigd worden. Dit kan echter alleen dan afdoende verkregen worden, wanneer die kleederen van gemeentewege worden verstrekt. Het dragen van dienstkleeding doet den werklieden bovendien veel beter de verplichting gevoelen, zich in dienst der Gemeente behoorlijk te gedragen en de te verrichten werkzaamheden goed uit te voeren. Inrichtingen. De in het jaar 1914 gemaakte hooibergplaats blijft goed voldoen en biedt voldoende ruimte. Aan de bovenzijde werd een gedeelte dichtgemaakt, zoodat inregenen voorkomen wordt. De wagenbergplaats en de schilderswerkplaats voor zien uitstekend in de reeds lang gevoelde behoefte naar een betere berging en naar een geschikte plaats voor het schilderen. Ook het magazijntje biedt een groot gemak voor een zindelijk bewaren der goederen in voorraad. Ook de bestrating onderging op enkele kleine ge deelten verbetering. Van den bouw van een ziekenstal werd vanwege de hooge materiaalprijzen voorloopig afgezien.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 236