36 houders te machtigen, den Minister van Waterstaat te berichten, dat deze gemeente bereid is toe te treden tot eene regeling der werkloosheidverzekering als in uitzicht ge steld bij de circulaire van den Minister van Financiën van 19 Januari 1916, afd. W. V. No. 4672, onder voorbehoud dat geen werkloozenfonds zal worden opgericht in dien zoodanige regeling niet mocht tot stand komen; dat echter de gemeente Zutphen alleen dan tot de in uitzicht gestelde regeling zou kunnen toetreden, wanneer althans vaststond dat de gelden van het op te richten werkloozenfonds nooit zullen worden uit gekeerd aan werklieden tengevolge van werkstaking en ook niet voordat door het Bestuur van een op te richten Arbeidsbeurs is uitgemaakt dat de werklooze niet voor een redelijk loon werk heeft kunnen vinden. 20 Maart. De Raad besloot den bij besluit van 13 December 1915 tot ultimo Maart 1916 toe- gekenden duurtetoeslag aan ambtenaren der gemeente, voorloopig te verlengen met 2 maanden. De Raad achtte het gewenscht de beslissing omtrent de maanden Juni, Juli en Augustus uit te stellen, aangezien er een onzekere toestand was omtrent de prijzen der levensmiddelen en levensbehoef ten en hij geen besluit kon nemen over een toeslag die zich regelen zou naar prijzen in laatstgenoemde maanden. 37 Naar aanleiding van zijn' besluit van 20 Maart 1916, werd 5 Juni d.a.v. besloten den duurtetoeslag over de maanden Juni, Juli en Augustus te verlengen, terwijl in de Raadsvergadering van 4 September 1916 de termijn waarover duurtetoeslag is ver leend, werd verlengd tot uit0 December 1916. 20 Maart. In beginsel werd besloten tot het oprichten eener handeisdagschool en werden Burge meester en Wethouders gemachtigd om onder overlegging van het Concept-Regle ment en van de Concept-Verordeningen tot het heffen en invorderen van schoolgeld, maatregelen te nemen teneinde van het Rijk en de Provincie Gelderland de toe- zegging van een jaarlijksch subsidie in de kosten van het onderwijs te verkrijgen. 10 April. Besluit tot uitbreiding van het gasbuizennet in de gemeente Warnsveld. Op 31 December 1915 eindigde de door de gemeente met de Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen getroffen overeenkomst betreffende aansluiting van c!e gebouwen en terreinen aan de Noor derhaven aan den Spoorweg. Deze over eenkomst dateerde van 20/24 November 1886, zij werd 15/20 Augustus 1898 gewij zigd en haar duur werd toen tot 31 De cember 1915 verlengd. Aanvankelijk ver plichtte de gemeente zich tot het waarborgen eener minimum opbrengst van f 1250,—

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 20