Bijlage L. 16 De firma J. Doorgeest te Amsterdam bleef met het schoonmaken der ketels belast. VIII. Electrische Inrichting. De stoomwerktuigen en de dynamo's werden afwis selend gebruikt. Deze en de accumulatorenbatterij blijven goed voldoen. Het olieverbruik voor de smering der stoomschuiven blijft even groot. Niettegenstaande nauwkeurig zorg wordt gedragen, dat de temperatuur in de schuifkast niet boven 200 °C. stijgt, blijft toch de schuif eenige slijting vertoonen. Het aantal motoren bleef 9 met 70,3 P.K. Stoornis in werking der motoren kwam niet voor en had hier aan alleen het gewone onderhoud plaats. Het toezicht bleef ook dit jaar opgedragen aan het „Bureau voor Werktuigkundige en Electrotechnische Adviezen" te 's Gravenhage. IX. Sulfaatfabriek. Verlies aan ammoniakwater kon niet worden aan getoond. De saturator en de klok, in het vorige jaar aangeschaft, verkeeren in goeden staat, eveneens de na-saturator. In de afvoer der afgassen kwam geen verandering; verstoppingen in deze leiding kwamen niet voor. Verlies aan ammoniak kon niet worden aangetoond. De twee reservoirs, die in goeden staat verkeeren, werden afwisselend gebruikt. Bijlage L. 17 De centrifuge blijft goed voldoen. De trommel werd zoo goed mogelijk hersteld, doch zal het volgend jaar vernieuwd moeten worden. X. Waterleiding. Hierin kwam geen verandering. XI. Buizenleiding. De in het vorige jaar aangekochte buizen voor den Vliegendijk en de Kruisstraat werden dit jaar gelegd, en wel 161 M. 4" in den Vliegendijk en 246l/s M. 4" in de Kruisstraat. Bovendien werd in den eersten nog gelegd 180 M. 2" voor aansluiting van de was- scherij „de IJsselstroom" en in de tweede 3,65 M. 3" voor aansluiting aan de bestaande leiding. In Warnsveld werd gelegd in den Leestenschen weg 378 M 4" en in een zijweg van den Rijksweg 60 M. 4". In Zutphen werden enkele lekken gevonden en her steld. De toestand van de leiding boven het nieuw gelegde riool in den Coehoornsingel bleef dezelfde. Daar kwamen herhaalde malen breuken in de leiding voor, welke, zoodra ze werden bemerkt, zoo spoedig mogelijk werden hersteld. XII. Gasmeters. Op 31 December 1916 waren binnen de Gemeente Zutphen in gebruik

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 203