34 Te dien einde werd in de raadsvergade ring van 10 Januari 1916 een commissie benoemd die lot opdracht had de aan Gedeputeerde Staten in te zenden memorie te ontwerpen. Na uitgebracht rapport der commissie werd in de raadsvergadering van 10 April 1916 het antwoord aan Gedeputeerde Staten vastgesteld. Gedeputeerde Staten keurden hierop bij hun besluit van 7 Juni 1916, No. 43, het raadsbesluit tot combinatie der scholen A en B/C goed. 10 Januari. In de raadsvergadering van 7 September 1915 werd besloten tot wijziging van de verordening op het bouwen en de bewoning (Gem. blad No. 182 en No. 3/1914.) Doo'r Gedeputeerde Staten werd den Raad ter overweging toegezonden het door dat Col lege ingewonnen advies van den inspecteur van de volksgezondheid. In verband met deze opmerkingen trok de Raad zijn besluit van 7 September 1915 in en stelde in zijne vergadering van 10 Januari 1916 vast de verordening tot wijzi ging der verordening op het bouwen en de bewoning in de gemeente Zutphen. Besluit tot deelneming aan de op initiatief der regeering in het leven geroepen orga nisatie welke ten doel heeft de vergemak kelijking der voldoening aan de crediet- 35 behoefte van den kleinen middenstand als gevolg van de oorlogscrisis, in dier voege, dat de gemeente een deel van het risico op zich neemt van de Overeenkomstig het desbetreffend plan te verleenen credieten aan te Zutphen gevestigde kleine mid denstanders, wier zaken aldaar worden ge dreven. 10 Januari. In verband met een desbetreffende vraag van een Raadslid, traden Burgemeester en Wethouders met Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis in overleg ten einde een proef te nemen met het openstellen van de badinrichting dier instelling tegen een prijs van 3 ct. per bad voor personen uit de volksklasse. Met Provisoren werd overeengekomen dat de gemeente op ieder bad 5 cent subsidie zou betalen en dat de volksbaden voor de bezoekers 3 cent per bad zouden kosten. De Raad verstrekte op 10 Januari een crediet aan Burgemeester en Wethouders ten behoeve dezer volksbaden. Besluit tot aankoop van 2 perceelen aan de Komsteeg, ter verkrijging van een beteren toestand aan die steeg. 7 Febr. Sprak de Raad als zijn oordeel uit, dat een Raadslid zonder machtiging van den Raad niet mag bedanken voor een taak hem door den Raad opgedragen. 28 Febr. De Raad besloot Burgemeester en Wet-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 19