Bijlage K. 2 Van den nieuwen catalogus werden bijna iedere maand eenige exemplaren verkochteen zeer groote belangstelling is er evenwel nog niet voor. De Commissie besloot in te teekenen op het drie- maandelijksch tijdschrift „De Nederlandsche Musea", een plaatwerk, dat voorwerpen uit de Musea van ons land reproduceert. Elke nieuwe aflevering ligt gedu rende eenigen tijd op een tafel ter inzage. Noch steeds worden kleine veranderingen aange bracht om den inventaris beter te rangschikken of beter te doen uitkomen aangezien echter de expositie zaal nagenoeg niet gebruikt kan worden, staan en hangen de voorwerpen te dicht op elkaar. Benoemd werd door den Raad voor de door het overlijden van den Heer Starinq ontstane vacature de Heer MULDERSherbenoemd werden de voorzitter Mr. SöLNER, lid van het Dagel. Bestuur der Gemeente, en door Zutphen Vooruit de Heer Gimberg. De kas sluit met een batig saldo van f 60,09V2; de uitgaven waren f 735,51, de ontvangsten, 795,601/2; in 1915 bedroegen de uitgaven f 652,88, de ontvang sten f 811,38i/o. Evenals de vorige jaren werd een gemeente-subsidie van f 500 toegezegd, een steun, die het Museum niet zou kunnen missen. De concierge gaf alle mogelijke redenen tot tevre denheid. De Commissie van Beheer, SöLNER, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse. Bijlage K. 3 Lijst van Aanwinsten over het jaar 1916. BOEKWERKEN. 1. Overdruk Oude Kunst Jan. 1916 No. 4, De Klokken luiden, door D. J. van der Ven, met reproductie van het klooster Ysendoorn, de werkplaats van de klok kengieters Hemony, naar een calque naar Beekhuys, 1718. (zie cat. No. 368). Geschenk van den Heer D. J. van der Ven te Arnhem. 2. De Nederlandsche Musea, platentijdschrift, jaargang 1. Aangekocht door de Museum-Commissie. BOUWWERKEN, (fragmenten.) 3. 7 Dakpannen, lengte 31 c.M., breedte 22 c.M., waar schijnlijk 17e eeuw. (zie cat. No. 131). Gevonden als vloerbedekking van een schuur in perceel No. 21 Laarstraat. Geschenk van den Heer J. A. Garvelink te Zutphen. HANDVL1JT. 4. Knipwerk, zinnebeeldige voorstelling van den alge- meenen vrede in Europa in 1814, door H. Reijers, te Middelburg. Gemaakt voor Keizer Alexander voor diens voorgenomen bezoek aan Middelburg, dat evenwel niet heeft plaats gehad. Hoogte 58 c.M., lengte 39,5 c.M., 1814. Het opschrift aan de achterzijde luidt: Een allervoortreffelijkst en buitengewoon kunstig stuk van papierensnijkunst, zijnde eene zinnebeeldige voorstelling van den algemeenen vrede in Europa in 1814. Bovenaan ziet men eenen uitgespreiden koningsman tel met het opschrift Publicae, totuis, Europae Pacis; in het midden het voorhof eens tempels

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 192