Bijlage J. 2 Het mondeling overgangsexamen had plaats op 22 Maart en het mondeling eindexamen op 27 Maart d. a. v. Onvoorwaardelijk werden bevorderd 20 leerlingen, 3 moesten zich aan een her-examen onderwerpen en 2 leerlingen werden niet bevorderd. Aan 18 leerlingen werd een diploma uitgereikt; 1 leerling werd afgewezen. De gebouwen en de leermiddelen verkeeren in een goeden staat en geven geen aanleiding tot het maken van op- of aanmerkingen. s Bijlage K. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Zutphen, over het jaar 1916. Het bezoek in het Museum komt langzamerhand weer op het gewone peil, ook dit jaar kwam er weer meer bezoek dan het vorige. In het geheel bedraagt het aantal personen 1828, waaronder 1198 betalende en 630 niet betalende in 1915 daarentegen 1563 bezoekers, waaronder 1034 betalende en 529 niet betalende. In October bezocht een vijftigtal Belgische geïnterneerden het Museum. Bezoek van schoolkinderen met hun onderwijzer heeft het Museum dit jaar niet ontvangen. Inlichtingen werden ook in 1915 verscheiden malen door de Secretaresse verstrekt. Het Museum ontving verscheiden voorwerpen ten geschenke of in bruikleen en kon zelf eenige voor werpen aankoopen, o.a. een gedeelte van de eertijds door, nu wijlen, den Heer WENN1PS in bruikleen ge geven zaken. Enkele voorwerpen moesten worden teruggegeven. De aanwinsten zijn in een hier achter gevoegde lijst nader omschreven. Er werden 5 tentoonstellingen gehouden, waarvan één in Juni van Indische Kunst uit de verzameling van Mejuffrouw AMENT uit Apeldoorn, die de vriendelijk heid had bij de opening een leerrijke voordracht te houden. Over het algemeen waren de tentoonstellingen van beter gehalte dan vroeger, waarschijnlijk door de veranderde expositievoorwaarden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 191