Bijlage I. 16 examen leerares cosfuumnaaien een reisje gemaakt naar Vriezeveen, waar een bezoek werd gebracht aan de wollen en katoenen tricotweverij der firma JANSEN en TIL ANUS. Reeds in 1915 zijn plannen gemaakt tot reorganisatie der school. In 1916 is dit denkbeeld nader uitgewerkt. Door het Bestuur der Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid werden besprekingen gehouden met het bestuur van den Volksbond, dat aan het Volkshuis een Kookschool heeft verbonden, betreffende de over name dezer school. Door de beide besturen werd besloten, dat de kookschool vanaf 1 Januari 1917 be heerd zal worden door de Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid. De lessen in deze kookschool zullen tot 1 Sept. op de bestaande wijze worden voortgezet. De gecombineer de Industrie- en Huishoudschool zal genoemd worden vakschool voor meisjes. Het bestuur besloot, vanaf 1 Sept. 1917 de volgende opleidingen en cursussen in de school te doen plaats hebben a. Opleidingen. 1. ^ostuumnaaister, (Diploma A der vereeniging van hoofden van Industriescholen in Nederland)^-jari ge cursus. 2. Examen leerares in dameskleedermaken, (Diploma B der vereeniging van hoofden van Industriescho len in Nederland) 2-jarige cursus. 3. Examen nuttige handwerken 2-jarige Woensdag en Zaterdagmiddagcursus. Bijlage I. 17 4. Examen fraaie handwerken 2-jarige cursus. 5. Examen kinderjuffrouw (vereeniging Tesselschade) 3-jarige Cursus. 6. Hulp in de Huishouding 3-jarige cursus. 7. Dienstbode 3jarige cursus. b. Afzonderlijke cursussen. 1. Damescursus in knippen, naaien, handwerken, huishoudkunde, koken, voedingsleer, waschbehande- ling en strijken, gezondheids- en verbandleer, 1-ja- rige cursus. De vakken kunnen afzonderlijk ge volgd worden. 2. Damescursus in kantklossen I/2-jarige cursus. 3. Woensdag- en Zaterdagmiddagcursus in nuttige en fraaie handwerken, 3-jarige cursus. 4. Coupeusecursus, 1/2-jarige cursus. 5. Dienstbodencursus in naaien, ^-jarige cursus. 6. Dienstbodencursus in koken, J/2-jarige cursus 7. Dienstbodencursus in strijken, Vrjarige cursus. 8. Kook- en strijkcursus voor leerlingen van het herhalingsonderwijs. 9. Kook- en strijkcursus voor pupillen van het Bur gerweeshuis. Rijk, Provincie en Gemeente zegden voor de vak school benoodigde verhooging van Subsidie toe. 1 Januari 1916 werd de school bezocht door 165 leerlingen, 31 December 1916 door 157 leerlingen, over de klassen verdeeld als volgt

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 186