Bijlage I. 14 Werkzaamheden der geslaagde leerlingen na haar examen. Vier bleven den costuumcursus bezoeken. Eén hoopt in 1917 het examen fraaie handwerken af te leggen. -> Twee volgen den examencursus fraaie handwerken, zonder plan hef examen af te leggen. Twee gingen naar huis. Haar namen zijn A. VAN DEN BRAND, M. HEN DRIKS, M. van Leeuwen, j. Nipius, F. Nunnink, H. van Straaten, J. Venhuizen, J. Wijers en A. Buitenhuis. Leerplan en onderwijzend personeel. Het leerplan bleef onveranderd. De lessen in de 2e klasse werden gegeven door Mej. C. Baerents, in de le klasse door Mej. Q. Schut. Gedurende de laatste jaren krijgen de leerlingen uit de 2e klasse gelegenheid, zich op een openbare lagere school in les geven aan een klasse te oefenen. h. Dienstbodencursus. Leerlingen. Van 1 Jan. 1 Mei 1916 werd de middagcursus gevolgd door 12, de avondcursus eveneens door 12 leerlingen. Van den middagcursus vertrok één leerling zij was hiertoe genoodzaakt doordat zij van betrekking veranderde. Bijlage I. 15 Van den avondcursus vertrok één leerling wegens vertrek naar elders. Van 1 Oct.—31 Dec. werden middag- en avond cursus ieder weer bezocht door 12 leerlingen. Tus- schentijds vertrokken geen leerlingen. Even als andere jaren kon een groot aantal asp. leerlingen niet worden aangenomen wegens plaats gebrek. Leerplan en onderwijzend personeel. Het leerplan werd niet gewijzigd, sommige modellen werden echter veranderd in verband met de mode. De lessen werden gegeven door Mej. DULLAERT. i. Kantcursus. Leerlingen. De cursus 1915—1916 werd met April beëindigd. De 3 leerlingen hebben het leerplan geheel afgewerkt. De cursus 1916—1917 werd begonnen met 1 leerling. Leerplan en onderwijzend personeel. Het leerplan werd een weinig gewijzigd. De lessen werden gegeven door Mej. MEKKINQ. Bijzonderheden van algemeen belang. In Juni werd met de leerlingen van 3e costuumklasse, 2e examen klasse fraaie handwerken en opleidingsklasse

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 185