Bijlage I. 8 b. Cursus ter opleiding voor het examen leerares dameskieedermaken. (Diploma B). Leerlingen. 1 Januari 1916 werd de cursus bezocht door 1 leer ling. Deze slaagde in Juni. 1 September 1916 werden 2 oud-leerlingen op den cursus geplaatst. Eén van haar moest wegens ziekte den cursus verlaten, zoo mogelijk zal zij over eenigen tijd de studie voortzetten. De andere zal in 1918 het examen afleggen. Werkzaamheden van de geslaagde leerling. De geslaagde leerling, Mej. A. IJkf.len, is sedert 1 October werkzaam op de ateliers van de firma Spanier te Deventer. Leerplan en onderwijzend personeel Het leerplan werd in September herzien en richt zich naar de exameneischen. De lessen in patroonteekenen, knippen, cosfuum- naaien, prijs- en stofberekenen en les geven bij 't bord werden gegeven door Mej. Kempf, in ontwerpen, costuumschetsen, kennis van het menschelijk lichaam, costuumgeschiedenis en warenkennis door Mej. VAN Doorn, in ned. taal, rekenen, aardrijkskunde, opvoed kunde, boekhouden, administratie en kennis van ar beidswet en wet op 't arbeidscontract door Mej VAN der spek. Bijlage I. 9 c. Damescursus in costuumnaaien. Leerlingen. De cursus begon 1 October met 6 leerlingen. Leerplan en onderwijzend personeel. Een nieuw leerplan werd opgemaakt. De lessen werden gegeven door Mej. KEMPF. d. Coupeuse cursus. Leerlingen. De cursus werd van 1 Jan.1 Mei met 6 leerlingen vervolgd. Leerplan en onderwijzend personeel. Het leerplan werd afgewerkt. De lessen in patroonteekenen, knippen en naaien werden gegeven door Mej. KEMPF. De lessen in stofversiering werden gegeven door Mej. Appel. Aan het einde van den cursus werden geen diploma's uitgereikt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 182