Bijlage I. 4 Leeftijd van de leer lingen. Ouders en Ver zorgers. Woon plaats. Verzuim en Gedrag Werk zaam heden. Bijzon derheden. In December hadden de leerlingen een leeftijd als volgt: 7 van 12 en 13 jaar, 63 van 14 en 15 jaar, 31 van 16 en 17 jaar en 7 van 18 jaar en daar boven. De ouders en verzorgers hebben een werkkring als volgtAmbachtslieden 52, Winkeliers of kooplieden 9, Bouwkundigen 1, Ambtenaren, Onderwijzers 11, Land bouwers en Arbeiders 24, Koetsier 1, Verpleger 1, zonder beroep of de moeder weduwe 9. Van buiten Zutphen komen 42 leerlingen n.l. uit: Ambt-Delden 1, Brummen 5, Diepenheim 1, Goor 3, Gorssel 13, Hengelo (G) 1, Laren 1, Lochem 3, Ruurlo 1,' Vorden 3, Warnsveld 10. Enkele leerlingen moesten op bepaalde tijden huise lijke werkzaamheden verrichten en daardoor van school wegblijven. Ook komt verzuim voor wegens godsdienstplichten en catechisaties. Het gedrag is in 't algemeen goed. Voor zoover noodig werd het meubilair en een gedeelte van de leermiddelen aangevuld en overigens volgens het programma gewerkt. Aan den Garnizoens-Commandant werden 3 lokalen in gebruik gegeven ten behoeve van het onderwijs aan militairen. Van den heer S. J. DEKKER werden weer eenige potten met bloemen ontvangen om in enkele lokalen geplaatst te worden welke attentie zeer op prijs wordt gesteld. Bijlage I. 5 II. Industrieschool voor Meisjes. Gedurende het jaar 1916 werden lessen gegeven aan de leerlingen van a. De 3 klassen van den 3-jarigen costuumcursus (Diploma A). b. Den cursus ter opleiding voor het examen leerares in Dameskleedermaken (Diploma B). c. Den damescursus in costuumnaaien. d Den coupeuse cursus. e. De 3 klassen van den 3-jarigen Woensdag- en Zaterdagmiddagcursus in nuttige en fraaie hand werken. De 2 klassen ter opleiding voor het examen fraaie handwerken. g. De 2 klassen ter opleiding voor het examen nuttige handwerken. h. Den dienstbodencursus. i. Den kantcursus.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 180