Bijlage I. Leer lingen. Inschrij ving nieuwe leer lingen. De heer E. VIS moest als landstormplichtige den 10 Juli 1916 onder de wapenen komen. Aan een herhaald verzoek om verlof en ook om overplaatsing naar Zutphen is geen gevolg gegeven. De navolgènde leerlingen zijn op het einde van den cursus met een diploma van de school vertrokken F. H. Beijer, e. Troost, U de Widt en J.Bosch, timmerlieden. G. K. van Bosheide, C. D. a. Wernas, M. Schol ten, J. Geels, h. Diesemer, h. Hesselink, l. Ha- ZEWOLD, A. HASSEBROEK, B. A. KLEVE, A. KIEZEL, G. J. Naumann, J. van Neck, A. Slagman, G. w. Terink, D. j. van Tongeren, h. h. Weenink, G. Wassink, W. v. d. Breemen, L. Hogenkamp,' J. Bensink en E. J. Hagens, smeden-bankwerkers. F. A. Bennink, W. J. de Grijf, H. Huis in 't Veld, G. F. BUSCH en F. j. J. LEIDERlTS, meubelmakers. L. Snellenberg, w. E. Hietbrink, W. Kooreman en G. WILGENHOF, ververs en A. Alberts, metselaar. Te zamen 35. Meest allen hadden bij het verlaten van de school reeds een patroon gevonden waar ze aan het verdienen konden. Allen ontvingen bijna al de gereedschappen weder welke zij op de school gebruikt hadden en die zij direct noodig hadden. Er meldden zich 54 nieuwe leerlingen aan waarvan zich 15 aan het toelatingsexamen moesten onderwerpen. 2 kwamen daarvoor niet op en 6 voldeden aan de eischen zoodat 45 nieuwe leerlingen zijn toegelaten. Bijlage 1. 3 Tusschen- tijds ver trokken leerlin gen. Op het eind van het jaar 1916 aan wezig. Deze zijn verdeeld als volgt 11 voor de afdeeling timmeren, 20 voor die van smeden, 7 voor die van meubelmaken, 2 voor die van ververs en 5 voor die van metselaars. Bovendien hebben er zich 4 nieuwe leerlingen voor clen Cursus in het behangen en stoffeeren aangemeld. Wegens verschillende redenen verlieten in den loop van dit jaar 24 leerlingen de school en wel 1 om verandering van woonplaats, 2 om verandering van beroep, 4 om vader behulpzaam te zijn, 1 uit tegenzin in langer schoolgaan, 3 wegens voortdurende ziekte, 2 wegens huiselijke omstandigheden, 2 in ver verband met te weinig aanleg, 5 omdat zij niet bevor derd werden en 4 om andere redenen. Op het eind van het jaar waren aanwezig voor het vak timmeren in de le klasse 13, in de 2e klasse 12 en in de 3e klasse 8 leerlingen. Totaal 33. Voor het vak smeden-bankwerken in de le klasse 20, in de 2e klasse 13 en in de 3e klasse 6 leerlingen, totaal 39. Voor het vak meubelmaken: in de le klasse 7, in de 2e klasse 2 en in de 3e klasse 3, totaal 12 leerlingen. Voor het verven in de le klasse 2, in de 2e klasse 5 en in de 3e klasse 2, totaal 9 leer lingen. Voor het metselen in de le klasse 5, in de 2e klasse 1 en in de 3e klasse 1, totaal 7 leerlingen. En voor het behangen en stoffeeren in de le klasse 4, in de 2e klasse 1 en in de 3e klasse 3, totaal 8 leer lingen. Het geheele totaal dus 108 leerlingen. Dat is 13 minder dan op het eind van het vorige jaar.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 179