Bijlage E. 8 De Schoolbibliotheken blijken nog steeds van groot nut te zijn de Commissie droeg een steentje bij tot herstel van die aan school E, welke verwaarloosd bleek. Aan School H wordt per boek één cent leesgeld geheven, (meerdere kinderen uit één gezin voor meerdere boeken gezamenlijk één cent) tot meerdere waardeering van het geleendehet op deze wijze verkregen bedrag gewoonlijk boven de tien gulden versterkt hier niet weinig de vijfentwintig gulden, die jaarlijks uit de gemeentekas per bibliotheek ver strekt worden. In verband met het nijpend steenkolengebrek in ons land werd de middagschooltijd in December gebracht van 1V23x/2 uur. Het herhalingsonderwijs bleef als vroeger gegeven in de scholen E, F en H, respectievelijk met 12, 8 en 69 leerlingen aan die in school E zijn op aanvrage door Burgemeester en Wethouders boeken toegestaan om als prijzen te dienen voor getrouw schoolbezoek en dergelijke, wat een gunstigen invloed heeft gehad op vlijt en vorderingen der leerlingen. Een nieuwe salaris regeling kwam voor dit onderwijs tot stand voor de Hoofden werd het salaris met f 75 (F en H) en f 100 (E) verhoogd voor de onderwijzeressen belast met het handwerkonderwijs van f 0,60 op f 1,00 per lesuur. Personeel. School A. Hoofd Vacature. Bijlage E. 9 Waarn. Hoofd Visscher, R. G. hoofdond33. fr. hgd. eng. nutt. en fr. handw. f 1673 Onderw. Albers, L. A. A. hoofdond33. fr. hgd. eng. - 1625 Vetter, C. J. F. hoofdond33. fr. hgd. eng. nutt. en fr. handw. v. en o. ^25 Heinsius, C. E. hoofdond33. fr. hgd. eng. v. en o. - 1625 Dam T. M. S. v. hoofdond33. fr. eng. nutt. handw. v. en o. 1J^"J Mallinckrodt, C. hoofdond33. fr. M. O. A. nutt. handw. v. en o. 1350 Tijdelijk Mej. A. M. Hendriks te Arnhem voor handteekenen, sedert 6 October 1913; acte handt. M. O. 9 lesuren, per week a f50; vergoeding voor reiskosten f 90. Voorts geeft de Heer HESKES aan de lagere klassen 5 uren gymnastiek per week, terwijl Dr. P. M. KEER één uur per week een cursus in Nat. Historie geeft, facultatief, voor hoogere klassen, waarvan de 7e en 8e klasse gebruik maakten na September de 6e klasse. Mej M. GEERTSEMA te Groningen verving Septem ber—December Mej. MALLINCKRODT wegens aan deze verleend studieverlof, Mej. J. J. H. V. DIJK verkreeg eervol ontslag ingaande 1 December. School BjC. Hoofd. Lindeboom, J. hoofdond. fr. hgd. eng. wisk. handt. f 2100+400 1^95

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 164