Bijlage E. 4 leerlingen mishandeld, 't Gebouw van school B/C leent zich niet voor een samensmelting met school A, vele lokalen zijn te klein; de 4e klasse, die nu bestaat uit 36 leerlingen van beiderlei kunne, kon in een der bovenlokalen niet geborgen worden en werd daarom in twee afdeelingen gesplitst. Closets zijn niet aan gebracht; een der privaten in deze school, die het nabijgelegen lokaal onfrisch maakte, werd in overleg met den schoolarts buiten gebruik gesteld. De banken in de laagste klasse zijn er van oud model. In school F zijn nog steeds twee lokalen, die wat de ruimte be treft, niet voldoen aan de wettelijke voorschriften; een draaiklepraam in elk lokaal zou een groote verbetering blijken te zijn, terwijl ook eigen speelterrein en een schooltuin hier de desiderata blijven. School G is netjes geschilderd; de onbestrate speelplaats bemorst de school uitermate. Op school I is in November begonnen met het verven der banken, wat door een stel hulpbanken mogelijk wordt gemaakt. In de loka len 1—5 zijn de vijf rijen banken door vier rijen vervangen, waardoor beter overzicht en ruimer paden zijn verkregen. Zoowel voor deze lokalen als voor lokaal 13 dit laatste heeft gebrek aan licht zijn de vrije- en ordeoefeningen op de speelplaats hinderlijk. Bij de R. K. Jongensschool werd op verzoek der Gezondheidscommissie de speelplaats opgehoogd en van afwatering voorzien. De vrije- en ordeoefeningen lijden aan enkele scholen 's winters onder het gebrek aan verwarmde ruimte; diet zou gewenscht zijn door bijbouw of anderszins in dit euvel te voorzien. In Mei werd door Gedeputeerde Staten de samen- Bijlage E. 5 smelting van de scholen A en B/C goedgekeurd; reeds had de Raad gunstig beslist op een verzoek der betreffende ouders om de meisjes-leerlingen van de 3e klasse van school B/C die anders naar school A zouden gaan, toe te laten tot de 4e klasse van school B/C. Daar zich voor de le klasse van school A verder geen leerlingen aanmeldden, bleef deze klasse hier onbezet. Dit had mede tengevolge, dat er aan school A een overtollige leerkracht kwam, waarom Mej. J. J. H. VAN Dijk vroeg om op wachtgeld gesteld te mogen wor den. De Raad gaf haar echter eervol ontslag, welk besluit na verdaging door de Gedeputeerde Staten, door deze werd goedgekeurd. De toelating der meisjes in de 4e klasse van school B/C maakte invoering van een nieuw leerplan noodig, omdat het handwerk- onderwijs voor deze leerlingen tijdens den schooltijd door een der onderwijzeressen der lagere klassen gegeven moest worden; er werden toen tevens enkele andere wijzigingen aangebracht. Ook op school G werd een nieuw leerplan op de schoolvergaderingen samenge steld, dat voor zoover mogelijk, met September 1916 in werking trad; een nieuwe methode voor schrijven (Hoogenboom en Moermanj en voor geschiedenis (de Jongh en van Poelje) werden ingevoerd; bij het taalonderwijs zal aan 't stellen meer aandacht worden geschonken. School E hoopt een nieuw leerplan het oude had den leeftijd van 20 jaren dit jaar in werking te zien treden; alsdan zal een 7e leerjaar aan deze school worden toegevoegd, waarvoor een ver bouwing zal plaats vinden. Ook de schoolvergade ringen op school I waren deels aan 't bespreken van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 162