3oo Bijlage D. 16 kunde Dr. S. POSTMA om eiken Woensdag middag een tweetal uren buitengewone Practische oefeningen in de Scheikunde onder zijne leiding te houden. Voorde- De verordeningen bleven ongewijzigd. Programma. Gedurende het schooljaar 1916—1917 werd het onderwijs in Werktuigkunde wederom gegeven door den Heer Ch. C. Dagnelie en door den directeur, respectievelijk in de IVde en Vde klasse. Met het oog op de afwezigheid van den Heer H. F. C. Bos moest eene tijdelijke regeling van zijne les sen worden getroffen. Tot het einde van het schooljaar werden die lessen gegeven in de klassen I, II en III door den Heer P. Feenstra KUIPER en in de klassen IV en V door den directeur. Toen bij den aanvang van het nieuwe school jaar de Heer FEENSTRA KUIPER niet terug keerde en niet terstond een plaatsvervanger kon gevonden worden, werd het stelkunde onderwijs in klasse IIIa opgedragen aan den Heer Ch. C. Dagnelie en in de klassen IIIb, IV en V aan den directeur, terwijl het in de klassen I en II moest stilstaan totdat door de aanwijzing van den Heer H. Rink ook in deze klassen met 9 October het onderwijs een aanvang kon nemen. De voortdurende wisseling van leeraren (er zijn thans leerlingen, die van vier ver- Bijlage D. 17 schillende leeraren les in stelkunde ontvangen hebben) heeft natuurlijk een zeer slechten in vloed uitgeoefend op de resultaten van dit vak. Dankbaar worde hier vermeld, dat de leeraar in aardrijkskunde de Heer G. J. STIE- BER door tal van vrijwillig gegeven extra lessen zoowel aan de Vde als aan de IVde klasse de nadeelige gevolgen van den ge dwongen stilstand in dit vak gedurende het vorige jaar zooveel mogelijk tracht te ver helpen. Met het oog op het gasverbruik werden gedurende de laatste weken voor de Kerst- vacantie de middaglessen gegeven van 1 uur tot half vier, terwijl de Gymnastieklessen voor de vrouwelijke leerlingen tijdelijk werden opgeheven. Gebouw. De gewone herstellingen hadden geregeld plaats. In het Aardrijkskundelokaal werd een nieuwe inrichting voor het ophangen der landkaarten aangebracht; verdere nieuwe voorzieningen hadden niet plaats. Wanneer de tijdsomstandigheden weder meer normaal geworden zullen zijn, zullen echter de vloeren en het verfwerk in verschillende lokalen dringend verbetering moeten ondergaan. Het onderwijs in de aan de voorzijde van het gebouw gelegen lokalen ondervindt nog altijd veel hinder van het straatrumoer. Leermiddelen. De verzameling leermiddelen werd uitge breid voor

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 154